Kaçak eşyalar ele geçirildi: Toplam değeri 25 Milyon « İzmit Pusula Gazetesi

8 Aralık 2023 - 23:08

Kaçak eşyalar ele geçirildi: Toplam değeri 25 Milyon

Halk sağlığını tehdit eden girişimlere karşı Gümrük Muhafaza ekipleri, kaçakçıların illegal ticaretini önlemek için 24 saat teyakkuz halinde çalışmalarını sürdürüyor.

Kaçak eşyalar ele geçirildi: Toplam değeri 25 Milyon
Son Güncelleme :

17 Eylül 2023 - 13:36

Ticaret Bakanlığı Öncüpınar Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekipleri yürüttüğü risk analizi ve hedefleme çalışmaları çerçevesinde Türkiye’den Suriye’ye çıkış yapmak üzere Öncüpınar Gümrük Kapısı’na gelen bir tır şüpheli görülerek taramaya tabi tutuldu. X-ray tarama görüntülerinde gümrük idaremize yasal olarak beyan edilen kullanılmış plastik kasaların olduğu bölgede şüpheli yoğunluk görülmesi üzerine, araç ekiplerimizce fiziki olarak arandı.

Gerçekleştirilen kontrollerde aracın dorsesinin ön tarafında beyan edilen 2400 kap “kullanılmış plastik kasaların” içerisine gizlenmiş vaziyette 266 bin 723 adet muhtelif ilaç, yaklaşık 280 litre olmak üzere 57 bidon içerisinde “dietil eter” cinsi kimyasal madde, kamera ve drone’dan oluşan 30 adet elektronik eşya ve 16 adet cep telefonu cinsi eşya ele geçirildi.  Yakalanan kaçak eşyanın toplam değerinin yaklaşık 25 milyon Türk Lirası olduğu anlaşıldı.

YORUM YAP