İzmitli esnaf ve üreticiler İzmit Çarşısı ile Türkiye’ye açılıyor « İzmit Pusula Gazetesi

1 Mart 2024 - 15:27

İzmitli esnaf ve üreticiler İzmit Çarşısı ile Türkiye’ye açılıyor

İzmit Belediyesi öncülüğünde Good4Trust iş birliği içinde kurulan İzmit Çarşısı, Türkiye’ye açılarak İzmitli üreticilere yeni fırsatlar sunacak

İzmitli esnaf ve üreticiler İzmit Çarşısı ile Türkiye’ye açılıyor
Son Güncelleme :

27 Ocak 2021 - 13:37

9 Şubat’ta tüm Türkiye ile buluşmaya hazırlanan İzmit Çarşısı, üretici kabulüne başladı. Gelen yüzlerce başvuruyu değerlendiren İzmit Çarşısı ekibi, titiz bir çalışmayla kapılarını tüm Türkiye’ye açmaya hazırlanıyor. Bölgesel ekonomiyi canlandırmak ve yerel kalkınmayı sağlamak amacıyla kurulan İzmit Çarşısı’nda doğaya ve insana dost ürün, hizmet üretme hedefinde olan herkes yer alabilecek.
ÇEVRİMİÇİ DÜKKÂN AÇMAK ÜCRETSİZ
İzmit Çarşısı’nda dükkân açmak ücretsiz olurken sadece satış yapıldığında sipariş tutarından %3 ile %7 arasında değişen bir katkı payı alınacak. Böylelikle esnaf ve üretici çevresel ve toplumsal açıdan kattığı değer oranında en düşük katkı payını ödeyecek. İzmit Çarşısı’nda yer alacak işletmeler ve bireysel üreticiler faaliyetlerini doğa ile iş birliği içerisinde zehirsiz, atıksız, temiz enerji ve adil çalışma koşullarında gerçekleştirecek.
ÜCRETSİZ EĞİTİM SEMİNERLERİ
Tüm bunları gerçekleştirmek için ise İzmit Çarşısı ekibi, üreticilere doğaya ve insana dost üretim yapmak konusunda yol göstererek teknik destek verecek. Ayrıca düzenli olarak İzmit Belediyesi bünyesinde düzenlenecek ücretsiz eğitimlerle işletme ve üreticiler yönetim, üretim, tanıtım, pazarlama, teknoloji, finansman, örgütlenme ve işgücü eğitimi gibi konularda bilgi sahibi olabilecek.
9 ŞUBAT’TA AÇILIYOR
İzmit Çarşısı doğa ve insan dostu üretim yapmaya çalışan ve bunları çevrimiçi ortamda satmak isteyen tüm üreticileri bekliyor. Üreticilere her türlü teknik desteğin verileceği İzmit Çarşısı’nda çevrimiçi satış yapmak isteyen üreticiler izmitcarsisi.org internet sayfasına girip “Üretici Ol” düğmesine tıklayarak kayıt olabilir. Üreticilere büyük kolaylıklar sağlayacak olan İzmit Çarşısı’nın açılışı ise 9 Şubat’ta gerçekleşecek.
İZMİT’İN MARKA DEĞERİ CANLANACAK 
İzmit Çarşısı ayrıca yaşadığı bölgeye destek vermek isteyen vatandaşlara da bölgesel kalkınmaya katılma fırsatı sunuyor. İzmit Çarşısı’na giren vatandaşlar hem aradığı tüm ürünleri burada bulabilecek hem de dünyadaki en etkin kalkınma modellerinden biri olan bu uygulama ile yerel esnafın gelişimine katkı sağlayacak. Böylelikle İzmit’in marka değeri İzmit’in esnafıyla canlanırken, İzmit Çarşısı’nda Kocaeli’deki diğer esnaflar da yer alabilecek.

YORUM YAP