İzmit Belediyesinden geleceği kazandıran uygulama « İzmit Pusula Gazetesi

21 Şubat 2024 - 19:12

İzmit Belediyesinden geleceği kazandıran uygulama

Doğa dostu İzmit Belediyesi, yeni projesi Çınar Atık Uygulaması ile geri dönüşümde farkındalığa imza atacak

İzmit Belediyesinden geleceği kazandıran uygulama
Son Güncelleme :

28 Ocak 2021 - 13:24

Atıkların geri dönüştürülerek yeniden kazandırılması noktasında çalışmalarına devam eden doğa dostu İzmit Belediyesinin yeni geliştirdiği mobil uygulaması ile vatandaşlar, en yakın geri dönüşüm noktasını öğrenebilecek. Çınar Atık Uygulaması ile vatandaşlar, hem çevre kirliliğinin önüne geçecek hem de ekonomiye katkı sunacak.
EN YAKIN ATIK NOKTASI
İzmit Belediyesi, çevre kirliliğinin azaltılması, atıkların yeniden değerlendirilmesi ile sürdürülebilir çevre konusunda duyarlılığı arttırmak amacıyla Çınar Atık Uygulamasını hayata geçiriyor. Uygulama sayesinde vatandaşlar kendilerine en yakın ambalaj atıkları, cam atıkları, elektronik atıklar, yağ atıkları, tekstil atıkları, pet şişe atıkları, pil atıkları için oluşturulan atık noktalarına ulaşabilecek.
DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN
İzmit Belediyesi, doğaya ve geri dönüşüme katkıda bulunmak için hayata geçirdiği mobil uygulama ile geri dönüşümün hızlandırılmasını ve yaygınlaşmasını amaçlıyor. ARGE çalışmalarının Kocaeli Üniversitesi Teknopark’ta yapıldığı Çınar Atık Uygulaması ile ilgili www.izmitcinaratik.com ve www.izmit.bel.tr adreslerinden detaylı bilgiye ulaşabilir, https://play.google.com/store/apps/details?id=com.atiknoktalari adresinden uygulamayı indirebilirsiniz.

YORUM YAP