İzmit Belediyesinden gece gündüz yoğun kar mesaisi « İzmit Pusula Gazetesi

2 Mart 2024 - 09:46

İzmit Belediyesinden gece gündüz yoğun kar mesaisi

Kent genelinde etkili olan kar yağışına karşı dün geceden beri küreme ve temizleme çalışmalarını sürdüren İzmit Belediyesi ekipleri, köy ve merkezi kesimlerdeki kar küreme ve tuzlama mesaisine devam ediyor

İzmit Belediyesinden gece gündüz yoğun kar mesaisi
Son Güncelleme :

16 Şubat 2021 - 0:50

İlimizde meydana gelen yoğun kar yağışına karşı hazırlıklarını hafta içinden başlatan İzmit Belediyesi, önceden hazır tuttuğu ekiplerle kar yağışına anında müdahale etti. Köylerde; Orhaniye, Mecidiye, Kuloğlu, Gülbahçekadriye, Arpalık İhsaniye, Çubuklu Osmaniye, Kısalar, Gökçeören-Çeribaşı, Nebihocalar, Balören, Şahinler, Böğürgen ve Fethiye başta olmak üzere ekipleri hemen harekete geçiren İzmit Belediyesi, ulaşımın aksamaması için çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.
KENT MERKEZİNDE DE YOĞUN TEMPO
Kent merkezinde özellikle yüksek kesimlerdeki; Tavşantepe, Gündoğdu, Malta, Ayazma, Tepeköy, Kabaoglu, Turgut, Orhan, Tüysüzler, Gültepe, Topçular, Kuruçeşme, Yeni Mahalle, Serdar, Arızlı, Akpınar ve Erenler mahallerinde çalışmalarını tamamlayan ekipler, gece boyunca kar yağışına karşı kar küreme ve tuzlama işlemlerini sürdürecek. Herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için zor koşullarda çalışmalarını sürdüren ekipler, İzmit’te kar nedeniyle oluşabilecek tüm problemlerin önüne geçiyor.
VATANDAŞIN İÇİ RAHAT OLSUN
İzmit Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, merkez ve köy yollarında kar küreme ve tuzlama çalışmalarına hız kesmeden devam ederken, vatandaşların içlerinin rahat olmasını ve karın tadını çıkarmalarını belirtti. Tüm çalışanlarıyla birlikte seferber olduklarını belirten ekipler, İzmit Belediyesinin gece boyunca da görev başında olduğunu hatırlattı.

YORUM YAP