İzmit Belediyesi sinek ilaçlaması yaptı « İzmit Pusula Gazetesi

5 Haziran 2023 - 17:24

İzmit Belediyesi sinek ilaçlaması yaptı

İzmit Belediyesi sinek ilaçlaması yaptı
Son Güncelleme :

02 Eylül 2019 - 17:57

İzmit Belediyesi, şehir genelinde vatandaşların büyük mağduriyet yaşadığı sinek konusunda çalışma başlatarak mahallerde ilaçlama yapmaya başladı.

Vatandaşlardan gelen yoğun sinek şikâyeti karşında kayıtsız kalamayan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, mahallerde ilaçlama çalışmalarını başlattı.

HAFTADA ÜÇ GÜN GECE İLAÇLAMA

Gerek belediyenin iletişim adreslerine, gerek Whatsap iletişim hattına, gerekse de belediye başkanına gelen sinek şikâyetlerine kayıtsız kalmayan İzmit Belediyesi, araç üstü ULV ilaçlamasına başladı. Haftada iki gün akşam 21.00-24.00 saatleri arası 3 mahallede sürdürülen çalışma kapsamında  şimdiye kadar  Alikâhya, 28 Haziran, Karabaş, Akpınar, Tüğsüzler,  Yahyakaptan ve Yenişehir Mahallerinde ilaçlama yapıldı. Vatandaşların yoğun olarak kullandığı Sekapark’ta da ilaçlama yapan ekipler, çalışmalarına devam edeceklerini belertti.

ÇEVREYE HASSASİYETİ

İlaçlamada kullanılan malzemelerin,  Dünya Sağlık Örgütü ve Sağlık Bakanlığı onaylı olduğunu belirten yetkililer,  vatandaşların sinek şikâyetlerini giderirken çevre hassasiyetlerini de büyük önem verdiklerini belirttiler.

YORUM YAP