İzmit Belediyesi 2020 yılında üst yapıda seviye atladı « İzmit Pusula Gazetesi

4 Mart 2024 - 17:22

İzmit Belediyesi 2020 yılında üst yapıda seviye atladı

İzmit Belediyesi 2020 yılında üst yapıda seviye atladı
Son Güncelleme :

16 Ocak 2021 - 15:04

İzmit Belediyesi, 2020 baharıyla başlayan asfalt sezonunda kentin dört bir noktasında toplam 21 bin 770 metre yol asfaltladı. Özellikle pandemi döneminde çalışmalarına hız veren İzmit Belediyesi, yıllardır asfalt bekleyen birçok mahallenin yol sorununu çözdü
Yıpranmış ve toprak haldeki birçok yolu asfaltla tanıştıran İzmit Belediyesi, beton yol ve parke çalışmalarıyla da vatandaşların yılardır süregelen yol sorunlarına çözüm üretti. Kabaoğlu Mahallesi’ndeki yeni yapılaşma sonrası oluşan yol ihtiyacını gidermek için harekete geçen İzmit Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, mahalle halkının 10 yıldır yapımını beklediği Ersoylu Caddesi’nde 1 kilometre uzunluğundaki yolun yapımını 10 günde tamamlayarak vatandaşların kullanımına sundu.
ALİKAHYA’NIN YOLLARI PRESTİJ KAZANDI
İzmit Belediyesi uzun yıllardır bakım görmeyen Alikahya yollarında 2020 yılında adeta asfalt seferberliği gerçekleştirdi. Fatih Mahallesi’nde birbiriyle bağlantılı 8 sokakta eş zamanlı yapılan asfalt çalışması bir haftada tamamlandı. Çalışmalarda 2 bin 540 metre uzunluğundaki yolda yaklaşık 4 bin ton asfalt kullanıldı. Atatürk Mahallesi Mehmet Çavuş Caddesi’nde ise 800 metre uzunluğundaki yol baştan sona asfaltlanarak yepyeni bir görünüme kavuşturuldu.
KIRSAL MAHALLELER ASFALTLA TANIŞTI
Kent merkezi veya kırsal mahalle ayırmaksızın ihtiyaç duyulan her noktada yol bakım-onarım çalışması gerçekleştiren İzmit Belediyesi kırsal mahallelerdeki asfalt çalışmalarıyla birçok köyün yol sorununu çözdü. Başta uzun yıllardır hizmet bekleyen Gedikli, Sepetçi, Süverler, Emirhan, Yassıbağ olmak üzere, birçok kırsal mahallede yapılan asfalt çalışmalarıyla mahallelerin özellikle çamur ve çukur sorunu son buldu.
BETON YOLLAR KENTİN HER NOKTASINA ULAŞTI
Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, asfaltın yanı sıra kentin birçok noktasında beton yol çalışması da yaptı. Çalışmalarda 2 bin 400 metre uzunluğunda yol baskı betonla buluştu. Çalışmalar kapsamında kentin her bir noktasına el atan ekipler, özellikle Yenimahalle ile Serdar mahallerini birbirine bağlayan Erdil Sokak, Tavşantepe Caddesi ve Alikahya bölgesinde yapılan baskı beton çalışmalarıyla yıllardır oluşan yol sorunlarını çözüme kavuşturdu.
38 BİN 500 METREKARE PARKE YOL
Üst yapı iyileştirme çalışmalarında her türlü alternatiften faydalanan İzmit Belediyesi, parke taşı konusunda da yoğun mesai yaptı. Parke taşlarıyla birlikte kırsal kesimlerin ulaşım kalitesi ciddi bir şekilde artarken şehir merkezinde de deforme olan parke yollar hızlı bir şekilde yenilendi. Sapakpınar, Çubuklu Osmaniye, Kabaoğlu, Nebihoca, Kuruçeşme, Körfez, Orhan, Serdar, Veliahmet ve kentin daha birçok farklı noktasında yapılan çalışmalarda 38 bin 500 metrekare yol parke taşıyla döşendi.

YORUM YAP