İşte MHP’de Adaylık İçin Son Gün « İzmit Pusula Gazetesi

25 Eylül 2023 - 10:15

İşte MHP’de Adaylık İçin Son Gün

İşte MHP’de Adaylık İçin Son Gün
Son Güncelleme :

30 Ekim 2018 - 21:27

MHP Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü bugün basın mensuplarıyla bir araya gelerek kent ve ülke gündemi üzerine açıklamalarda bulunurken aday olacakların teşkilat içinde 15 Kasım kamu görevinden ise 1 Aralık tarihine kadar istifa etmesi gerektiğini vurguladı

Ünlü yaptığı basın açıklamasında, “Özellikle genel merkezden gelen genelge ile başlamak istiyorum. 1 Kasım itibariyle tüm teşkilatlar olarak Körfez ilçesinde Aylık İlçe Başkanları Toplantısı yapacağız. Genelgeye göre yüksek seçim kurulunun 31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerde aday olmak isteyen kamu görevlilerinin 1 Aralık Cumartesi günü saat 17.00’a kadar, il ve ilçe teşkilatlarının 15 Kasım 17.00 ‘a kadar istifalarını verip şahsen başvurmaları gerekmektedir.

 

ADAYLARIMIZI ÇIKARTACAĞIZ

MHP Kocaeli teşkilatları 30 tane aday adayı olan ve süreci yakından takip eden bir teşkilat. 12 ilçede ve büyük şehirde adaylarımızı çıkaracağız. 1 Ekim itibariyle kendi teşkilatlarımızla çalışıyoruz. Muhtarları, kooperatifleri ziyaret eden saha programları yapan bir siyasi partiyiz. Bugün muhtarlarla ilgili yaptığımız toplantı çok verimli geçti” diye konuştu.

 

DİLOVASI TEŞKİLATI GENEL MERKEZE BİLDİRİLDİ

Valiliğin Cumhuriyet Bayramı resepsiyonuna katılmayan Ünlü konuyla ilgili, “Kocaeli Valiliğinin yaptığı resepsiyon bizim için anlamlı bir organizasyon. Katılmak istedik fakat Dilovası’ndaki toplantıya katılmak durumunda olduğumuz için katılamadık. Katılmayı istedik fakat olmadı bunun için de özür diliyorum. Dilovası’nda teşkilat kendi özelinde bir değerlendirme yaptı. Seçim yükünü kaldıramayacak bir yapının değişikliğine gidildi ve aday profili bulundu. Genel merkeze bildirilip basın aracılığıyla da duyuracağız” dedi.

 

OY VEREN HERKESE GÜVENİYORUM

Açıklamalarına seçimle ilgili devam eden İl Başkanı Ünlü, “Bugün MHP 1 Ekim itibariyle kurduğu sim merkezi başka herhangi bir partide var mı bilmiyorum. MHP’nin tüm üyelerinin adres ve telefon bilgileri güncellenmekte, Herkesi arayıp kimi aday adayı olarak görmek istediklerini soruyoruz. MHP kendi tabanıyla beraber hareket ediyor. Kendi tabanını beraber tutabilen partime güveniyorum, kendi içinden bir siyasi parti çıktığı halde. Ben MHP’ye oy veren herkese güveniyorum. Meclis üyesi adayı bulabilme sürecinde herkesin fikrini alıyoruz. Bu bizim için çok önemli bir çalışma” açıklamasında bulundu.

YORUM YAP