Hodri Meydan’dan Doğan’a protesto « İzmit Pusula Gazetesi

21 Nisan 2024 - 02:14

Hodri Meydan’dan Doğan’a protesto

İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Şehitler Parkı içindeki çay bahçesini Hodri Meydan grubuna vermekten vazgeçince BELSA önünde toplanan Hodri Meydan taraftar grubu da Doğan’ı kınadı. Grup Başkanı Enver Güler, elindeki pantolonu göstererek “Nevzat Başkan’a çok sevdiği o pembe pantolunu da buradan hediye ediyoruz” dedi

Hodri Meydan’dan Doğan’a protesto
Son Güncelleme :

18 Mayıs 2018 - 23:29

Yeni valilik binasının arkasında bulunan Şehitler Parkı içindeki çay bahçesi İzmit Belediyesi tarafından ihaleye çıkarılmıştı. Yapılan ihaleyi Kocaelispor Taraftarlar Derneği Hodri Meydan kazanmıştı. İhalede kazandıkları çay bahçesini taraftarlar ve vatandaşların gelebileceği bir yer yapmayı planlayan Hodri Meydan, çay bahçesinin tahsisi için gün sayarken ihalenin İzmit Belediyesi tarafından iptal edildiği duyuruldu. İhalenin iptalinin duyurulması üzerine Hodri Meydan Taraftarlar Lideri Enver Güler dün İzmit Belediyesi hizmet binasına giderek Nevzat Doğan ile görüşmek istedi. Ancak Enver Güler, başkan Doğan’ın belediyede olmaması nedeni ile görüşmeyi gerçekleştiremedi.

 

BİZİM BAŞKANIMIZ DEĞİL

Belediye binası önünde toplanan gruba CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, İzmit Meclis Üyesi Veli Beyaztaş, İzmit Belediye Meclisi Üyesi Birol Sağlam, Biz İzmitiz Platformu Başkanı Hüseyin Erol ve çok sayıda taraftar katılım sağladı. Hodri Meydan Taraftar Derneği Başkanı Enver Güler, açıklamasında Nevzat Doğan’a elinde bulunan pembe pantolonu göstererek kendisine kargoyla göndereceklerini söyledi. Ayrıca Güler, Nevzat Doğan’ın Alikahya’daki yeni stada sokmamak için ellerinden geleni yapacaklarını söylerken “Nevzat Doğan, bizim belediye başkanımız değildir” dedi.

 

İHALEYİ BİZ KAZANMIŞTIK

Enver Güler, “Biliyorsunuz Hodri Meydan’ın yer sorunu var. İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, yetkililerine Hodri Meydan’a yer tahsisi konusunda yardımcı olup, elimizden geleni yapalım diye bir açıklaması oldu. Daha sonra Dünyagöz Hastanesi’nin sağında bir Şehitlik Parkı var. Oranın çay bahçesinin ihaleye çıkacağını, Hodri Meydan olarak bu ihaleye katılabileceğimizi söylediler. Belediyenin üst düzey yöneticileri de oradaydı. Biz de şartnameyi okuduktan sonra gidip ihaleye katıldık. Bizden başka katılan yoktu” dedi.

 

BELEDİYE BABANIZIN ÇİFTLİĞİ DEĞİL

Devamında kendilerini Vanlılar Derneği’nin aradığını belirten Enver Güler, “İhale için aradıklarını söylediler. İhalenin ayın 2’sinde olduğunu ve kazandığımızı söyledik. Fakat Nevzat başkan, herkese söz vermiş burası için. Bunlara ‘Girin dernek sizin’ demiş. Vanlılar da ihale tarihini kaçırınca dün biz anahtarı almaya geldiğimizde iptal edildi dediler. Vanlılar Derneği bize burayı kiraya verin dediler. Biz de burası Hodri Meydan’ın hayali, asla vermeyiz dedik. Ne olduysa başkan birden iptal etti. Bu belediye babanızın çiftliği değil. Nevzat Doğan’ın babasının çiftliği hiç değil. Hodri Meydan’ı kimse ne makamıyla ne parasıyla terbiye etme gafletine düşmesin” şeklinde konuştu.

 

ALİKAHYA STADINA SOKMAYACAĞIZ

“Bu saatten sonra bize bedava da verseler orayı, artık orası bizim için bitmiştir” diyen Güler, “Sayın başkana birkaç sözümüz olacak. Bizim en büyük hedefimiz, adabımız formamızdır. Verdiği sözü tutamayan belediye başkanı bizim belediye başkanımız değildir. Biz kelimeye bakarız. Dediği kelimeyi yiyorsa orda durmayacak. Başkanın egosu bu şehirde hiç sevilmedi. Bizim kaybımız bir çay bahçesi. Ama sen bu şehirde egolu biri olarak anılacaksın. Hodri Meydan’ın olduğu hiçbir yere giremeyeceksin. Alikahya Stadına girmemen için elimizden geleni yapacağız. Hodri Meydan seni her yerde protesto edecek” ifadelerine yer verdi.

 

PEMBE PANTOLON HEDİYE ETTİLER

Bizim hukukumuz Nevzat Doğan ile Hodri Meydan arasında gerçekleşti başka partilere yönlendirmiyoruz. Hodri meydanın siyasetle hiçbir zaman işi olmamıştır. Nevzat başkan bize zamanında polar hediye etmişti. Biz de Hodri Meydan olarak nezaketimiz ile kargoyla beraber geri göndereceğiz. Nevzat Başkan’a çok sevdiği o pembe pantolonu da buradan hediye ediyoruz” dedi. Ve grup olaysız bir şekilde dağıldı.

YORUM YAP