‘’Hepimiz kardeşiz ve kardeşliğimiz kıyamete kadar sürecek’’ « İzmit Pusula Gazetesi

25 Eylül 2023 - 09:29

‘’Hepimiz kardeşiz ve kardeşliğimiz kıyamete kadar sürecek’’

Başkan Karaosmanoğlu, Dilovası Engelliler ve Engelli Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile Dilovası Dernekler Federasyonunu ziyaret etti.

‘’Hepimiz kardeşiz ve kardeşliğimiz kıyamete kadar sürecek’’
Son Güncelleme :

13 Kasım 2018 - 2:06

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Dilovası Engelliler ve Engelli Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile Dilovası Dernekler Federasyonunu ziyaret etti. Dernek Başkanları Abdulsamet Elden ve Ercan Güneş’den çalışmalar hakkında bilgi alan Başkan Karaosmanoğlu, engellilerle olan buluşmasında, “Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman engellilerimizin yanındayız, yanınızda olmaya devam edeceğiz” dedi. Dilovası Dernekler Federasyonu ziyaretinde ülkedeki birlik ve beraberlik anlayışının önemine değinen Karaosmanoğlu, “Bizler her fırsatta ilçelerimizdeki STK’ları ziyaret ediyoruz. Ülkemizin ve kentimizin kalkınmasının yanı sıra, güçlü Türkiye’nin oluşmasında dirliğimize vurgu yapıyoruz. Hepimiz kardeşiz ve bu kardeşliğimiz kıyamete kadar da sürecektir” açıklamasını yaptı.

“ENGELLİ VE ENGELSİZ HER ŞEYDEN ÖNCE HEPİMİZ İNSANIZ”

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar ve AK Parti İlçe Başkanı Osman Akbulut’un da yer aldığı ziyaretlerde topumun her kesimine gittiklerini ve kucakladıklarını dile getiren Başkan Karaosmanoğlu, engelli kardeşlerimizin hayatını kolaylaştırmak için yoğun çaba sarf ettiklerini dile getirdi.  Başkan Karaosmanoğlu, “Yüce Allah bize yaşamımız süresince karşılaşacağımız bazı zorlukları, imtihanları bize sunduğu gibi her zorluğu aşabilecek güç de vermiştir. Engellilerimizin hayattaki başarıları, bu zorlukların üstesinden gelinebileceğinin en güzel kanıtıdır. Şunu ifade etmeliyim ki insanî haklar konusunda da engelli ya da engelsiz diye bir ayrım da yoktur. Hepimiz aynı hak ve hürriyetlere sahibiz. Çünkü yaşam birlikte güzel ve anlamlıdır. İnsanlık bir aradaysa tamamdır. Engelli ve engelsiz her şeyden önce hepimiz insanız” şeklinde konuştu.

“KİMSE ENGELLİ OLDUĞU İÇİN EVİNDE HAPSOLMASIN İSTİYORUZ”

Bütün vatandaşlarımıza eşit hizmet için bu yola çıktıklarını da belirten Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Amacımız bu kenti huzur bahçesine çevirmek. Yeniliklerin öncüsü olmak; üretken, hoşgörülü ve sorumluluk sahibi bireylerin yaşadığı bir kent kurmaktır. Bu nedenle engellilerimizi de pasif tüketici olmak yerine aktif üretici yapmak istiyoruz, bu amaçla çalışıyoruz. Gerek “Gülen Yüzler” atölyelerimizde, gerek adeta bir halk üniversitesi gibi çalışan KO-MEK kurslarımızda bunu teşvik ediyor, imkânlar sağlıyoruz. Hedefimiz mutlu insan, erdemli toplum ve huzurlu şehir oluşturmak.

Kimse engelli olduğu için evinde hapsolmasın istiyoruz” dedi.

 

“NÜFUS BAŞINA DÜŞEN EN ÇOK HİZMETİ DİLOVASI’NA YAPTIK”

“Engellilerimize yönelik yaptığımız ve yapacağımız bütün çalışmalarda engelli kardeşlerimiz bizimle olsunlar istiyoruz” diyen Başkan Karaosmanoğlu, “Bu kent için, sizler için, toplum için daha iyi neler yapabileceğimizi birlikte düşünelim istiyoruz. Bu ziyaretimizin temelinde de bu yatmaktadır. Biz her daim yanınızda olmaya, motivasyonunuzu arttırmaya devam edeceğiz. Çünkü hayat, bütün engellere rağmen güzel” diyerek açıklamasını tamamladı. Buradaki ziyaretinin ardından Dilovası Dernekler Federasyonuna geçen Başkan Karaosmanoğlu, ilçe genelinde yapılan hizmetler hakkında STK temsilcilerine bilgi verdi. Kocaeli genelinde nüfus başına düşen en çok hizmeti Dilovası’na yaptıklarını söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Bu noktada bize her daim desteklerini sunan Dilovası’nın kıymetli halkına çok teşekkür ediyorum. Çevre yatırımlarından altyapıya, üst yapıdan kültürel ve spor hizmetlerine kadar birçok başlıkta ilçemize hizmet etmeyi sürdürüyoruz” ifadelerini sarf etti.

“İLÇEMİZİ HEP BİRLİKTE GÜZELLEŞTİRMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Ziyarette STK’ların temsilcilerini tek tek dinleyen ve sorularına cevap veren Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “2004 yılından itibaren Dilovası’nı nakış nakış işledik. Bunu yaptığımız hizmetlerimizle gösterirken durmadık, ilçemize yeni hizmetler ortaya koymak için çaba sarf ettik. İşte bu nedenle çalışmalarımızı sürdürüyor, yeni karşılaştığımız ihtiyaçlara da cevap veriyoruz” dedi. Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen her hizmet için teşekkür eden STK temsilcilerinin, Dilovası ilçesine yapılabilecek önerilerini de sıraladılar. Dernek temsilcileriyle yakından ilgilenen ve önerilerini dikkatlice takip eden Başkan Karaosmanoğlu, “İlçemizi hep birlikte güzelleştirmeye devam edeceğiz. Bu konuda en büyük gücümüz Dilovası’nda yaşayan kardeşlerimizdir” diyerek sözlerini tamamladı. Ziyaret yapılan görüş alışverişinin ardından sona erdi.

YORUM YAP