“Hedefteki tek isim Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır” « İzmit Pusula Gazetesi

20 Mayıs 2024 - 13:07

“Hedefteki tek isim Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır”

Başkan Büyükakın, “Hedefte tek bir isim var. O da Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır. Son tahlilde yapmak istedikleri şeyin özeti yorgan gitsin kavga bitsindir” dedi.

“Hedefteki tek isim Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır”
Son Güncelleme :

31 Temmuz 2019 - 21:32

Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, AK Parti Karamürsel İlçe Teşkilatı’nın Genişletilmiş 88’nci İlçe Danışma Toplantısı’na katıldı. Programa AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, AK Parti Karamürsel İlçe Başkanı Recep Demirel, AK Parti Kocaeli Milletvekilleri Emine Zeybek ve Radiye Sezer Katırcıoğlu, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz, AK Parti Karamürsel İlçe Kadın Kolları Başkanı Gülsüm Ekin, AK Parti Karamürsel İlçe Gençlik Kolları Başkanı Onur Gökakın ve çok sayıda teşkilat üyesi katıldı. Danışma Meclisi’nde konuşan Başkan Büyükakın, “Hedefte tek bir isim var. O da Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır. Son tahlilde yapmak istedikleri şeyin özeti yorgan gitsin kavga bitsindir” dedi.

“HEPSİ BİRDEN CUMHURBAŞKANIMIZA HÜCUM EDİYORLAR”

“Gerisi lafı güzaftır” diyerek konuşmasını sürdüren Başkan Büyükakın, “Bütün hesaplar bunun üzerinedir. Şimdi yeni bir çalışma başlatıldı. Yeni bir parti kurulacakmış. Bir mi alacak üç mü alacak beş mi alacak on beş mi alacak konuşuluyor. Ama iktidara gelemeyeceği belli. İktidara gelmeye niyeti olmayan bir parti kurulur mu? Önümüzde seçim yok, bir şey yok peki dert ne. Taraf belli. İktidardan indirilmek istenen lider belli. Hepsi bir araya gelmişler hepsi birden Cumhurbaşkanımıza hücum ediyorlar. Aynı rahmetli Abdulhamit Han’ın dönemi gibi. Aslında Abdülhamit Han çökmekte olan bu imparatorluğu ayakta tutmaya çalışıyordu. Şimdi de yükselmekte olan bir devleti ayağından aşağıya çekmek istiyorlar. Bunun için mücadele devam ediyor. Biz bu topraklara geldiğimizden beri aynı mücadele devam ediyor” şeklinde konuştu.

“AMA DEDİLER VE SONRA ZEHRİNİ ATTILAR”

Bu son süreçte uyanık ve dikkatli olmak zorundayız vurgusu da yapan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, “Yunus Emre’nin bir sözü vardır. Avlu Aşı der. ‘Avlu aş’ içine zehir katılmış olan aş demektir. Öyle şeyler söylerler ki güzel güzel derler sonra ama diyerek devam ederler. Siz sadece ama dedikten sonra kısmını dinleyin. Çünkü asıl meramları ama dedikten sonradır. Asıl orda anlatırlar ne demek istediklerini. Biz şöyle olsun iyi olsun diyoruz derler ve sonra “ama” derler. Aynı şeyi geçtiğimiz günlerde de yaptılar. Daha düne kadar 15 Temmuz’a yıllarca tiyatro diyen insanlar, üç yıl kontrollü darbe diyenler birden çıktılar bu bal gibi buz gibi darbedir dediler. Sonra “ama” dediler. Amadan sonraki kısım önemlidir. Ama dediler ve sonra zehrini attılar. Her seferinde aynısını yapıyorlar. Unutmamalısınız ki hedefin on ikisinde merkezindeki isim Cumhurbaşkanımızdır” diyerek sözlerini tamamladı. AK Parti Karamürsel İlçe Teşkilatı’nın Genişletilmiş 88’nci İlçe Danışma Toplantısı konuşmaların ardından soru cevap kısmıyla tamamlandı.

YORUM YAP