Hal ve marketlere sıkı denetim « İzmit Pusula Gazetesi

25 Eylül 2023 - 09:12

Hal ve marketlere sıkı denetim

Büyükşehir zabıta ekipleri il genelinde bulunan hal ve marketlerde denetim yapıyor

Hal ve marketlere sıkı denetim
Son Güncelleme :

01 Ekim 2018 - 20:29

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri vatandaşların sağlık ve maddi acıdan herhangi bir zarar görmemesi için hal ve marketlerdeki denetimlerine devam ediyor. Ekipler şehir genelindeki hallerde ruhsat ve meyve sebzeleri tazelik acısından kontrol ediyor. Ayrıca ekipler marketlerdeki ürün etiketlerini denetliyor.

 

ETİKET VE MEYVE SEBZELER İNCELENİYOR

Ekipler il genelindeki marketlerde etiket denetimleri yapıyor. Marketlerde yapılan denetimlerde, ürünlerin reyon etiket fiyatlarıyla kasadaki fiyatları karşılaştırılıyor. Reyon fiyatıyla kasa fiyatı farklı çıkar ise Tüketici Kanunu gereği, tespit tutanağı tutularak cezai işlem yapılması amacıyla valiliğe gönderiliyor. Ayrıca ekipler hallerdeki yaptıkları denetimlerde, esnafların ruhsat belgelerini ve halde satılan ürünlerin sağlık acısından uygunluğunu kontrol ediyor.

 

DENETİMLER ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR

Ekipler market ve hallerde yaptıkları denetimlerle vatandaşların ekonomik ve sağlık açısından zarar görmemesi için öz verili bir çalışma yapıyor. Özellikle reyon ve kasa arasındaki fiyatın farklı olması vatandaşların dikkatinden kaçabiliyor. Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerinin zabıta ekipleri, vatandaşların zarar uğramaması için tüm ilçelerdeki denetimlerine aralıksız devam ediyor.

YORUM YAP