Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadelede Büyük Operasyon: 63 Düzensiz Göçmen Yakalandı, 21 Şüpheli Tutuklandı « İzmit Pusula Gazetesi

27 Mayıs 2024 - 09:08

Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadelede Büyük Operasyon: 63 Düzensiz Göçmen Yakalandı, 21 Şüpheli Tutuklandı

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü, düzensiz göçmen hareketliliğini engellemek amacıyla önemli bir operasyon gerçekleştirdi.

Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadelede Büyük Operasyon: 63 Düzensiz Göçmen Yakalandı, 21 Şüpheli Tutuklandı
Son Güncelleme :

13 Mayıs 2024 - 21:53

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğünce Düzensiz Göçmen hareketliliğinin engellenmesine yönelik olarak; Suriye uyruklu düzensiz göçmenlerin şok evlerde barındırmasını sağlayan, ve bu göçmenlerin ülke içerisinde nakledilmelerini organize ederek haksız maddi çıkar sağladığı tespit edilen Göçmen Kaçakçısı Organizatörlere yönelik başlatılan projeli dosya kapsamında farklı illerdeki ara yakalamalarda (63) düzensiz göçmen yakalandı. Bahse konu olaya karışan (4) şüpheli tutuklandı.

Konu ile ilgili devam eden operasyon sürecinde, göçmen kaçakçılığını örgütlü bir şekilde yaptığı tespit edilen (21) şüphelinin yakalanması amacıyla, 10.05.2024 tarihinde Kocaeli merkezli İstanbul, Ankara, Hatay, Kayseri, Manisa, Mersin ve Gaziantep Emniyet Müdürlükleri ile müştereken (7) ilde gerçekleştirilen operasyon neticesinde, şüphelilerin tamamı yakalanarak gözaltına alındı. Şüphelilere ait ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda 23 Düzensiz Göçmen yakalandı. 4100$ , 35600 TL ,650 EURO ve 1000 Suriye lirası para, suçta kullanılan kimlikler ve dijital materyallere el koyuldu.

YORUM YAP