SON DAKİKA

İzmit Pusula Gazetesi

Genç Girişimci Uluslararası E-Ticaret ile Kobilerin Sınırlarını Kaldırmayı Hedefliyor.

Genç Girişimci Uluslararası E-Ticaret ile Kobilerin Sınırlarını Kaldırmayı Hedefliyor.
Bu haber 04 Eylül 2021 - 8:33 'de eklendi

uluslararasieticaret.com ‘un kurucusu Bahadır DOĞRU, Türkiye’nin Kobilerinde çok ciddi bir e-ihracat potansiyeli olduğunu fakat birçok kobi’nin bu süreci nasıl yöneteceği hakkında eksik ya da karmaşık bilgilendirmelerden dolayı  e-ihracat a uzak kaldığını belirtti.

Yerel pazarda e-ticaret yapan kobiler arasında, artan maliyetler ve giderler sonucunda rekabete tutunmanın zorlaştığını ve dolayısıyla firmaların e-ticaretten uzaklaştığını da söyleyen Bahadır DOĞRU, Kobilerin geç kalmadan e-ticaret ve özellikle e-ihracat a yönelmesi gerektiğini vurguladı.

 

İlkemiz Hayal Satmak Değil Değer Katmak

E-Ticaret’i hayal gibi gösteren günde 1 saat çalışarak binlerce lira/dolar kazanacağını vaat eden hayal tüccarlarının aksine bu işin o kadar kolay olmadığını belirtti ve Uluslararası E-Ticaret Eğitim Danışmanlık olarak, operasyon, tedarik,paketleme, müşteri hizmetleri, sevkiyat, lojistik, yerelleştirme, pazarlama vb. süreçlerin tamamında kobilerin karşılaşabilecekleri riskleri ve zorlukları önceden anlatıyor, alınması gereken aksiyonlar konusunda da destek sağlıyoruz dedi.

Hedefimiz; Sadece danışmanlık hizmeti sağlayarak sürekli olarak bir bağlılık oluşturmak değil, firmanın personel eğitimlerini tamamlayarak süreçleri kendi içerisinde yönetebilmelerini sağlamak şeklinde sözlerini sürdürdü.

Kobiler neden E-Ticaret/E-İhracat yapmalı ?

Dijital çağın kapıları açılırken e ticarete başlamayan fiziki mağazaların rekabeti her geçen gün daha da artmaktadır. Dolayısıyla ertelenen her an rakipleriniz sizin yerinizi dolduruyor olabilir. Fiziki mağazanızdan E-ticarete e ticaretten fiziki mağazanıza müşteri yönlendirebilirsiniz.  Bu şekilde satış hacminizi de güçlendirmiş ve sürekli aktif hale gelmiş olursunuz. Tabiki e ticaret yapmak için fiziki mağaza şart değildir. Aksine fiziki mağazaya sahip olmayıp, markasını Pazar yerlerinde ve kendi web sitesinde hedef kitlesine uygun konumlandırarak çok ciddi satış hacmine ulaşan e ticaret ve e ihracat satıcıları da mevcuttur.

 Hiç E-Ticaret Yapmayan Birisi E-İhracat’a Başlayabilir mi ?

E ticaret ve e ihracat bir çok noktada ortak süreçlere sahip olsa da e ihracata başlamak için yerel pazarda e ticaret yapmak gibi bir zorunluluk yoktur. Direkt olarak markanızı yurtdışında konumlandırıp e ihracat odaklı stratejik planlar kurarak satışlarınıza başlayabilirsiniz.

 Kobilerimize ve yeni girişimcilere  E-Ticaret ve E-İhracat alanında 360derece  Hizmet Sağlıyoruz.

E ticaret ve e ihracatta ihtiyaç duyulan stratejik planlama ve yol haritasından başlayarak gerek yerel pazarda gerek yurtdışında markanızı ön plana çıkarıyoruz.  Bu aşamada firmaların ve girişimcilerin e ticaret ve e ihracat web sitesi , sosyal medya, dijital pazarlama, yurtiçi ve yurtdışı pazaryerleri, mağaza açılışları, operasyon ve lojistik yönetimi gibi kafa karışıklığına neden olabilecek bu süreçlerin tamamında danışmanlık ve eğitimlerimiz ile zor görünen bu süreci en verimli şekilde yönetmenizi sağlıyoruz.

Kadın Girişimciler ve Kadın Girişimci Kooperatifleri Bizim İçin Çok Değerli

Kadın girişimcilerimizin potansiyellerinin farkındayız. Bu potansiyeli ön plana çıkarmak bizim için çok önemli. Bu zamana kadar birçok kadın girişimciye ücretsiz eğitim ve danışmanlık vererek onların  e ticaret ve e ihracat alanında markalarını istedikleri noktaya getirebilmeleri için çalıştık.  Çalışmaya devam edeceğiz.

Sizler de ister yeni girişimci olun isterseniz de fiziki mağaza sahibi;      İşinizi  e-ticaret ve   e-ihracat  ile geliştirmeye odaklanın. Dijitalleşmekten ve sürekli güncel kalmaktan korkmayın.

Bahadır DOĞRU
E-Ticaret Uzmanı / Eğitmen

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA