Gaziantep’e Gitmek İçin Yola Çıkan Polis Helikopteri Kaza Geçirdi: 2 Pilot Şehit, 1 Teknisyen Yaralı « İzmit Pusula Gazetesi

1 Mart 2024 - 11:08

Gaziantep’e Gitmek İçin Yola Çıkan Polis Helikopteri Kaza Geçirdi: 2 Pilot Şehit, 1 Teknisyen Yaralı

Gaziantep’e Gitmek İçin Yola Çıkan Polis Helikopteri Kaza Geçirdi: 2 Pilot Şehit, 1 Teknisyen Yaralı
Son Güncelleme :

04 Şubat 2024 - 1:48

Gaziantep Havalimanına gitmek için Hatay Havalimanından havalanan Emniyet Genel Müdürlüğü Havacılık Daire Başkanlığı envanterine kayıtlı EM 708 kuyruk numaralı helikopter, Gaziantep’in Nurdağı ilçesi Kartal Köyü mevkiinde kaza kırıma uğradı. En son saat 22.49’da Birleştirilmiş Hava Harekat Merkezinin temas eden helikopterde bulunan 2 pilot şehit oldu, 1 teknisyen yaralandı.

Kaza ile ilgili olarak İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya tarafından kendisine ait olan sosyal paylaşım hesabından yapılan açıklamada:

“Milletimizin başı sağ olsun

Bu akşam Gaziantep Havalimanına gitmek için Hatay Havalimanından havalanan Emniyet Genel Müdürlüğü Havacılık Daire Başkanlığı envanterine kayıtlı EM 708 kuyruk numaralı helikopterimiz, Gaziantep’in Nurdağı ilçesi Kartal Köyü mevkiinde kaza kırıma uğramıştır. En son saat 22.49’da Birleştirilmiş Hava Harekat Merkezinin temas ettiği helikopterimizde bulunan 2 pilotumuz şehit olmuş, teknisyenimiz yaralanmıştır. Kahraman pilotlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine, Aziz Milletimize ve Emniyet Teşkilatımıza başsağlığı diliyorum. Şehitlerimizin makamı âli olsun. Yaralı polisimize acil şifalar diliyorum.” ifadelerine yer verildi.

Resim

YORUM YAP