FETÖ’ye Yönelik Operasyonlar: Son 4 Günde 45 Şüpheli Yakalandı « İzmit Pusula Gazetesi

17 Haziran 2024 - 14:19

FETÖ’ye Yönelik Operasyonlar: Son 4 Günde 45 Şüpheli Yakalandı

FETÖ’ye Yönelik Operasyonlar: Son 4 Günde 45 Şüpheli Yakalandı
Son Güncelleme :

25 Mayıs 2024 - 1:48

Son 4 gün içinde gerçekleştirilen ve devam eden “KISKAÇ-17” operasyonlarında, 18 ilde FETÖ’ye yönelik yapılan çalışmalarda 45 şüphelinin yakalandığı bildirildi. Bu operasyonlar, son 11 ay içinde yapılan çalışmaların bir parçası olarak gerçekleşti. Bu süre zarfında, FETÖ’ye karşı 5191 operasyon düzenlenirken, bu operasyonlarda 8153 şüpheli yakalandı. Yakalanan şüphelilerden 1518’i tutuklandı, 1751’i hakkında adli kontrol kararı verildi.

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün TEM Daire Başkanlığı ve İstihbarat Başkanlığı’nın koordinasyonunda, 18 ilde (Adana, Adıyaman, Ardahan, Erzurum, Eskişehir, Denizli, Gaziantep, Isparta, Kahramanmaraş, Kayseri, Konya, Kütahya, Manisa, Mersin, Sakarya, Samsun, Trabzon ve Yalova) FETÖ’ye yönelik operasyonlar gerçekleştirildi. Operasyonlar sırasında şüphelilerin FETÖ’nün “Emniyet Mahrem Yapılanması ve Güncel Yapılanması” içerisinde faaliyet gösterdikleri, “ByLock” adlı kripto haberleşme programını kullandıkları, ankesörlü telefonlarla iletişim kurdukları ve FETÖ soruşturmaları kapsamında haklarında kesinleşmiş hapis cezası ve aranma kaydı bulunduğu tespit edildi.

Operasyonlar sonucunda çok sayıda dijital materyal ve dokümanın ele geçirildiği belirtildi.

 

OPERASYONLARIN GERÇEKLEŞTİRİLDİĞİ İLLER

Adana, Adıyaman, Ardahan, Erzurum, Eskişehir, Denizli, Gaziantep, Isparta, Kahramanmaraş, Kayseri, Konya, Kütahya, Manisa, Mersin, Sakarya, Samsun, Trabzon ve Yalova olmak üzere 18 il.

YORUM YAP