“Esnafın hep yanında olacağız” « İzmit Pusula Gazetesi

27 Mayıs 2024 - 10:34

“Esnafın hep yanında olacağız”

AK Parti Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tahir Büyükakın yaklaşan yerel seçimler öncesi ziyaretlerine devam ederken bugünkü durağı, İzmit Kent Merkezi Ticari Derneğini ziyaret etti

“Esnafın hep yanında olacağız”
Son Güncelleme :

14 Aralık 2018 - 0:05

Büyükşehir Belediye Başkan adayı seçildiği günden itibaren birçok STK ve dernek ziyaretleri yapan Tahir Büyükakın, İzmit Kültür Merkezi Ticari Dayanışma Derneği’ni ziyaret etti. İzmit Kent Merkezi Ticari Derneği Başkanı Murat Öztürk’e hayırlı olsun dileklerinde bulunan Büyükakın, “Esnafımızın bizim yanımıza gelmesi gerekmeyecek, biz hep onların yanında olacağız” dedi.

 

BİZ HEP YANINIZDA OLACAĞIZ

Önümüzdeki süreçte esnafın yanında olacağını belirten Akın “Size yararlı olacak şeyler yapacağımı düşünüyorum. Gelen vatandaşlar burada uzunca vakit geçirebilirse,  biz konforu sağlayabilirsek bu ticarete de yansıyacaktır. Uzmanlar işini iyi yaparsa sonuç hayırlı olur. İnsanoğlunun yaptığı şey mükemmel olmaz illa bir eksiği olur. Şu anda Kocaeli’nin her tarafında 2 milyon aracın olduğu bir trafik dönüşümü var. Kalabalık araçlara çözüm olarak otoparklar yapmak, insanları toplu taşımaya yöneltip teşvik etmemiz lazım. Bizim değişime ayak uydurmamız lazım.

 

İŞİNİ DOĞRU YAPMAK, DOĞRU İŞİ YAPMAK ÖNEMLİ

İşini doğru yapmak, doğru işi yapmak önemlidir. Doğru işi yapabilmek için biz siz esnaflarla her zaman istişare içerisinde olacağız. Sizler için doğru olan işi bilirsek biz de işimizi doğru yaparız. İnönü Caddesi, Fethiye Caddesi ve çevresindeki bu caddelerin büyük bir açık hava AVM’si olarak hizmet vermesi gerekiyor. İnsanların tüketim alışkanlıkları değişiyor,  kent merkezini daha cazibeli hale getirip şehir merkezine ulaşımı daha kolay hale getirmemiz gerekiyor, yani burada bir babanın oğlunu elini bıraktığı zaman bir yerde oturup çayını içebileceği bir yer, arabasını rahat rahat bu caddelere park edebileceği bir yer yapmalıyız, bu bizim meselemiz, başkasının değil. Her zaman yanınızda olacağım” şeklinde konuştu.

 

BİZ SİZE GÜVENİYORUZ

İzmit Kent Merkezi Ticari Derneği Başkanı Murat Öztürk Büyükakın’a ziyaretlerinden dolayı teşekkürlerini ileterek ”20 yıldır faaliyet gösteren bir derneğiniz. İKM, İzmit çarşıda tüm esnafın üye olduğu bir dernektir. Geçmiş dönemlerde başkanlık yapan değerli başkanlardan görevi devir aldık. Onlar iyi şeyler yaptı, biz üzerine katarak onlardan daha iyi şeyler yapmaya çalışacağız. Şu an ticarette sıkıntılarımız var, biz kendimiz için bir şey istemiyoruz.  İKM’nin asıl amacı İzmit esnafının sorunlarını çözmeye çalışmak. İKM olarak belediyeden asla maddi yardım istemedik, istemeyiz, Büyükşehir bize, esnafımıza destek olsun bizim başka bir isteğimiz yok. Biz sizin kapınıza geldik mi esnafımız için bir şeyler isteriz.

 

VATANDAŞ YAĞMUR YAĞDIĞINDA AVM’LERE KAÇMASIN

Yağmur yağdığı zaman halk AVM’lere kaçıyor. Şu an Adapazarı’nda kapalı bir çarşı yapılıyor, bizim neden olmasın ki? Biz buraya gelen vatandaşların yağmurdan kaçmasını istemiyoruz, yürüyüş yoluna, Fethiye Caddesine ve çevresindeki caddelere vatandaşların oturup dinlenebileceği, yağmurdan korunabileceği üstü kapalı alanlar yapılsa çok güzel olur. İnşallah sizinle beraber elimizi taşın altına koyup esnafımız için sizi rahatsız edeceğiz. Bizim sorunumuzun ne olduğunu çok iyi biliyorsunuz. Biz sizlere güveniyoruz. Şu kötü günlerde esnafın yanında olmanızı istiyoruz. Biliyorum işiniz kolay değil ama bunlarında çözülmesi lazım” ifadelerine yer verdi.

YORUM YAP