Erdoğan: Yine tarih yazıyorsun Kocaeli « İzmit Pusula Gazetesi

24 Mayıs 2024 - 08:23

Erdoğan: Yine tarih yazıyorsun Kocaeli

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Perşembe Pazarı’nda gerçekleştirdiği mitingde, “Türkiye’nin lokomotifi, barışın vefanın kenti Kocaeli. Maşallah bugün yine çok ama çok farklısın Kocaeli. Yine tarih yazıyorsun Kocaeli. Kabına sığmıyorsun Kocaeli” dedi

Erdoğan: Yine tarih yazıyorsun Kocaeli
Son Güncelleme :

10 Haziran 2018 - 18:45

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 24 Haziran seçimlerine iki hafta kala ilimize gelerek miting yaptı. Perşembe Pazarı’nda yaklaşık 50 bin vatandaşla buluşan Erdoğan’a ilgi oldukça yoğundu. Alan saatler öncesinden dolmaya başlarken, emniyet güçleri tarafından da yoğun güvenlik önlemleri alındı. Miting alanına gelen vatandaşlar didik didik aranırken, alanın çevresindeki binaların çatılarında da keskin nişancılar yerleştirildi.

 

ALAN DOLDU TAŞTI

Cumhurbaşkanının mitingine, Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, AK Parti İl Başkan Vekili Abdullah Eryarsoy, AK Partili milletvekilleri Radiye Sezer Katırcıoğlu, Cemil Yaman, İlyas Şeker, Mehmet Akif Yılmaz, Zeki Aygün, Sami Çakır,  AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, BBP İl Başkanı Serhat Duyar, milletvekili adayları, ilçe başkanları, partililer ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi. Alan hınca hınç dolarken, coşkulu kalabalık sık sık Cumhurbaşkanı Erdoğan lehine tezahüratlarda bulundu.

 

GENÇLER ERDOĞAN TİŞÖRTÜ GİYDİLER

Perşembe Pazarı alanında saat 17.30’da başlayacak mitingde toplam 50 bin bardak su vatandaşların serinlemesi için dağıtıldı. 50 bin karton şapka, 30 bin Türk bayrağı, 30 bin parti flaması dağıtıldı. AK Partili gençler, alanda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın fotoğrafının basılı olduğu tişörtler giydiler.

 

“YENİ BİR KOCAELİ KURULDU”

Programın açılış konuşmasında konuşan AK Parti İl Başkan Vekili Abdullah Eryarsoy, “Cumhurbaşkanımızla kahramanımızla birlikte yürüdüğümüzü dosta düşmana gösterdiniz. Şeref verdiniz. Yolculuğumuz “Her şey Türkiye için” diyerek başladı. Yaparsa AK Parti yapar vaadiyle yeni bir ülke, yeni bir Kocaeli kuruldu. Biz Türkiye’ye Kocaeli’ye inandık. Muasır medeniyetlerle yarışan Türkiye bugün yeni bir yol ayrımında. Bu yarış diğer adaylarla değil, dünya ile yarıştır. AK Parti’nin rakibi dünyadaki rakipleridir. Türkiye ümidin adıdır. Vakit Türkiye vaktidir. Bize oy vermeyen herkesi ikna etsek aldığımız yüzde 50’leri yüzde 60’lara taşıyabiliriz” diye konuştu.

 

“YÜRÜYÜŞÜMÜZE DEVAM EDECEĞİZ”

Eryarsoy’un ardından söz alan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu,“24 Haziran’a artık sayılı günler kaldı. 13 günümüz var. İnşallah daha büyük bir coşkuyla bundan önceki dönemlerde elde ettiğimiz başarıyı Allah nasip ederse hep birlikte çok daha yüksek bir şekilde Kocaeli’de kutlayacağız inşallah. Şuanda bu enerji, bu heyecan, bu bakışlar bunu gösteriyor. Biz hep Kocaeli’yi dert edindik. Büyük başarılara imza attık. Elde ettiğimiz başarı hepimizin başarısıdır. Bu başarıyı beraber elde ediyoruz. 24 Haziran’dan sonra yürüyüşümüze halkla beraber devam edeceğiz” şeklinde konuştu. Karaosmanoğlu’nun konuşmasının ardından milletvekilleri coşkulu kalabalığa tanıtıldı.

KOCAELİ KENDİNE YAKIŞANI YAPTI

Aday tanıtımının ardından kürsüye gelen Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakan Faruk Özlü, “Vakit Kocaeli vakti. Vakit Türkiye vakti. Kadir geceniz mübarek olsun. 24 Haziran’da sandıkları patlatmaya hazır mısınız?” dedi. Özlü’nün ardından kürsüye gelen Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, “Kocaeli’ye bu yakışır. Kocaeli her zaman kendine yakışanı yaptı. Kocaeli çalışkan insanların şehridir. Çalışkan insanların şehri olduğu için Kocaeli çalışkan siyasetçileri, liderleri sever. Türkiye’nin en çalışkan siyasetçisi kim. Recep Tayyip Erdoğan.  Kocaeli onu çalışkan, üretken olduğu için seviyor. Kocaeli halkı kadir şinastır. Siyaset irade meselesidir. Bu muhalefetin 24 Haziran’a kadar bunların nefesi yetmez” dedi.

 

YİNE TARİH YAZIYORSUN KOCAELİ

Işık’ın konuşmasının ardından ilimize gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan coşkulu kalabalığın yoğun tezahüratları eşliğinde sahneye çıktı. Erdoğan konuşmasında, “Kocaeli üretim merkezi Kocaeli. Türkiye’nin lokomotifi, barışın vefanın kenti Kocaeli. Maşallah bugün yine çok ama çok farklısın Kocaeli. Yine tarih yazıyorsun Kocaeli. Kabına sığmıyorsun Kocaeli. 24 Haziran’da gümbür gümbür akmaya var mıyız Kocaeli. Sandıkları patlatmaya hazır mıyız Kocaeli? Erdem, irade ve cesaretle Türkiye’yi şahlandırıyor muyuz Kocaeli?

 

YORUM YAP