Dünyadan haberler!!! « İzmit Pusula Gazetesi

22 Haziran 2024 - 01:59

Dünyadan haberler!!!

1- O YOUTUBER 15 YIL HAPİS CEZASI ALDI
2- 8 YAŞINDAKİ RUS ÇOCUĞUN, OYUNCAĞI VE KUMBARASIYLA ÇIKTIĞI “DÜNYA TURU” KISA SÜRDÜ
3- BOMBA İHBARI SAHTE ÇIKTI
4- LİVERPOOL’U YÜZBİNLERCE İNSAN KARŞILADI

Dünyadan haberler!!!
Son Güncelleme :

04 Haziran 2019 - 1:00

O, YOUTUBER 15 YIL HAPİS CEZASI ALDI

İspanya’nın Barcelona kentinde, evsiz bir kişiyi kandırıp, ona arasında diş macunu bulunan Oreo bisküvileri yediren bir YouTuber 15 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Amerikan New York Times gazetesinin haberine göre Barcelona’daki mahkeme, İspanyol YouTuber Kanghua Ren’in 2017’de yapıp, kanalında yayımladığı “şakanın” evsiz kişiye zarar verdiğine hükmetti.

Mahkeme, Ren’in YouTube kanalının kapatılmasını ve YouTuber’ın 5 yıl boyunca video paylaşmamasını kararlaştırdı.

Kanghua Ren, soyadı açıklanmayan Romanya vatandaşı evsiz Gheorge L’ye 20 bin Euro da tazminat ödeyecek.

New York Times, İspanya’da şiddet içermeyen ve ilk kez işlenen suçlardan 2 yıldan az ceza alan hükümlülerin cezası genelde ertelendiğinden, Ren’in büyük ihtimalle hapse girmeyeceğini yazdı.

8 YAŞINDAKİ RUS ÇOCUĞUN, OYUNCAĞI VE KUMBARASIYLA ÇIKTIĞI “DÜNYA TURU” KISA SÜRDÜ

Rusya’nın güneyindeki Astrahan kentinde, oyuncağı, kumbarası, ansiklopedisi ve bir muzuyla dünya turuna çıkacağını söyleyerek evini terk eden 8 yaşındaki bir çocuk sosyal medyada viral oldu.

Annesinin bıraktığı notu görerek polise haber vermesiyle aranmaya başlanan çocuk, 3 otobüs değiştirdikten sonra yaya olarak devam ettiği yolda dinlenirken bulundu.

Adı açıklanmayan çocuğun bulunma haberi, sosyal medyada en çok paylaşılan mesajlardan biri oldu.

Bir Twitter kullanıcısı, “Ben kentte her gün işe gidip gelmekten sızlanırken, 8 yaşındaki bir çocuk, yaya olarak dünya turuna çıkıyor” dedi.

Bir başkası “Astrahan’ı terk etme azmini saygıyla karşılıyorum” diye esprisi yaptı.

BOMBA İHBARI SAHTE ÇIKTI

Singapur Hava Kuvvetleri, 13 yaşındaki bir çocuğun şakası olduğu belirtilen sahte bomba ihbarı nedeniyle, ülkeye gelen bir yolcu uçağına eşlik etmeleri için iki savaş uçağı havalandırdı.

Filipninler’in Cebu kentinden Scoot Havayolları’na ait uçakta 144 yolcu bulunuyordu.

Singapur medyasına göre, bomba şakasının arkasında 13 yaşındaki bir yolcu bulunuyor.

Çocuğun, soruşturmada polisle işbirliği yaptığı belirtildi.

Şirketten yapılan açıklamada, 144 yolcu ve altı mürettebatın Changi Havaalanı’na güvenli bir şekilde ulaştıkları kaydedildi.

Singapur Savunma Bakanı Ng Eng Hen ise olayın ardından, ülkesinin “aksi kanıtlanana dek bütün tehditleri ciddiye aldığını” söyledi.

Ng, Facebook’ta yaptığı paylaşımda, “Ülkeye gelen Scoot uçağına eskort etmesi için iki savaş uçağı havalandırıldı ama yanlış alarm çıktı. Ancak Singapur Cumhuriyeti Hava Kuvvetleri daima tetikte olacak” dedi.

LİVERPOOL’U YÜZBİNLERCE İNSAN KARŞILADI

Şampiyonlar Ligi finalinde Totenham’ı 2-0 yenerek kupayı kaldıran Liverpool oyuncularının ve taraftarlarının kutlamaları sürüyor.

İspanya’nın başkenti Madrid’deki kutlamaların ardından, İngiliz takımın Pazar günü ülkeye dönerek takıma ev sahipliği yapan Liverpool şehrinde zafer turu attı.

Kutlamalara yüzbinlerce taraftarın katıldığı belirtiliyor.

YORUM YAP