Derince Yenikent Mahallesinde büyük panik!!! « İzmit Pusula Gazetesi

22 Haziran 2024 - 04:06

Derince Yenikent Mahallesinde büyük panik!!!

Derince Yenikent Mahallesinde büyük panik!!!
Son Güncelleme :

30 Aralık 2018 - 0:23

Derince Yenikent Mahallesinde park halindeki akaryakıt tankerinden çıkan sesi gaz sesi sanan vatandaşlar, çevreye koku yayıldığı ihbarı mahallede paniğe neden oldu. Olay yerinde AFAD ekipleri incelemede bulundu

Edinilen bilgiye göre Derince Yenikent Mahallesi Özenli Sokak üzerinde park halinde olan 54 EM 193 plakalı akaryakıt tankerinden ses ve koku sızdığını iddia eden mahalle sakinleri durumu polis ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen ekiplerin haber vermesi sonucu bölgeye itfaiye ve AFAD ekipleri sevk edildi.

 

TEKERDEN GELEN SESİ GAZ SESİ SANDILAR

Tankerde inceleme yapan AFAD ekipleri, herhangi bir sızıntıya rastlamazken tankerden gelen sesin ise kompresörde kalan havanın tahliyesi esnasında çıktığını tespit etti. Tanker sürücüsü Samet Özalp (30) “Bursa’da geldim. Aracı buraya park ettim. Aracın tekerleğinden gelen sesi gaz sızıntısı zannederek ihbar etmişler. AFAD ve itfaiye ekipleri gelerek inceleme yaptılar. Herhangi bir sıkıntı yok Aracı şimdi otoparka çekeceğiz. Araçta koku yok, motorin taşıdım, gaz değil. Şuan herhangi bir sıkıntı yok. Buraya gelirken körükleri havaya kaldırdım. Burada körükleri indirdiğim için hava sesi yükseliyor. Onu da gaz sızıntısı zannederek ihbar etmişler” dedi. Özalp’in kullandığı tanker, yapılan incelemelerin ardından otoparka çekilirken mahalle arasına tehlikeli madde taşıyan araç ile meskun mahale girmek suçundan 108 TL para cezası kesildi.

YORUM YAP