Deprem Şehitleri Ormanı’nda 1000 Adet Fidan Toprakla Buluşturuldu « İzmit Pusula Gazetesi

5 Haziran 2023 - 06:56

Deprem Şehitleri Ormanı’nda 1000 Adet Fidan Toprakla Buluşturuldu

21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Haftası etkinlikleri kapsamında yüzyılın afeti dolayısıyla düzenlenen Deprem Şehitleri Ormanı Fidan Dikme Etkinliği Vali Yardımcısı Vali V. Ekrem Çalık’ın katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Deprem Şehitleri Ormanı’nda 1000 Adet Fidan Toprakla Buluşturuldu
Son Güncelleme :

21 Mart 2023 - 15:35

06 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet yaralılara da acil şifalar dileyen Vali Yardımcısı Vali V. Ekrem Çalık, Deprem Şehitleri Ormanı olarak belirlenen 14 hektar sahanın tamamına 22.400 adet fidan dikiminin gerçekleşeceğini belirtti.


21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası etkinlikleri kapsamında 6 Şubat Deprem Şehitleri Ormanı kurmak için belirlenen 14 hektar sahada 1.000 adet fidanının bugün toprakla buluşturulacağını belirten Vali Yardımcısı Vali V. Ekrem Çalık, bugünün aynı zamanda Nevruz Bayramı olduğuna değinip, herkesin Nevruz Bayramı’nı kutlayarak bu güzel etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Ladin, servi, mazı ve sahil çamından oluşan 1000 adet fidan Deprem Şehitleri Ormanı’na dikilmek suretiyle toprakla buluşturularak geleceğe nefes olundu. 

Ağaç ve orman sevgisini aşılamak, geleceğe nefes olmak ve farkındalık oluşturmak amacıyla İzmit ilçesi, Eseler Mahallesinde düzenlenen etkinliğe Vali Yardımcısı Vali V. Ekrem Çalık’ın yanısıra, Deniz Eğitim ve Öğretim ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Bülent Turan, Büyükşehir Belediye Başkan V.  Mustafa Soydabaş, Vali Yardımcısı Ali Ada, İzmit Kaymakamı Yusuf Ziya Çelikkaya, Sakarya Orman Bölge Müdür Yardımcısı Yakup Eraslan, İzmit Orman İşletme Müdürü Esra Karali, daire müdürleri ile ilimizde bulunan afetzede vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

YORUM YAP