Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Suriyeliler’den Katkı Payı Alınacak!” « İzmit Pusula Gazetesi

15 Nisan 2024 - 19:49

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Suriyeliler’den Katkı Payı Alınacak!”

Ak Parti, Suriyeli mülteciler konusunda yeni adımlar atmaya hazırlanıyor. Erdoğan, “Dönüşleri teşvik edilecek, sağlık hizmetlerinden katkı payı alınacak” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Suriyeliler’den Katkı Payı Alınacak!”
Son Güncelleme :

14 Temmuz 2019 - 0:48

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan Suriyeli mülteciler konusunda yeni adımların atılacağı sinyalini verdi. Türkiye gazetesinin haberine göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ak Parti’nin MKYK toplantısında Suriyelilerin dönüşlerinin teşvik edileceğini ve sağlık hizmetleri için katkı payı alınacağını açıkladı.

SAĞLIK HİZMETİ KARŞILIĞINDA KATKI PAYI ALINMASINI ÖNGÖRÜYORUZ

MKYK’da yerel seçim sonuçları değerlendirilirken, bazı milletvekilleri özellikle Suriyeliler konusunda vatandaştan tepki geldiğini ve bu konuda yeni politikalar geliştirilmesi gerektiğini dile getirdi. Bunun üzerine Erdoğan “Biz Suriyelilere kapılarımızı açmak zorundaydık. Görmezden gelemezdik. Onlara sahip çıktık. Bizim başımıza da gelebilirdi. O zaman bize kim yardım edecekti, kim sahip çıkacaktı? Ama bu konuda yeni adımlarımız olacak. Ülkelerine dönmelerini teşvik edeceğiz. Suç işleyenleri kesinlikle sınır dışı edeceğiz. Ayrıca Suriyelilerden aldıkları sağlık hizmeti karşılığında bir katkı payı alınmasını öngörüyoruz.” diye konuştu.

YORUM YAP