CHP Adaylarını tanıttı « İzmit Pusula Gazetesi

25 Eylül 2023 - 09:25

CHP Adaylarını tanıttı

CHP 24 Haziran seçimlerinde ilimizden milletvekili adayı olan isimleri Kocaeli Yüksek Öğrenim Derneği Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirdiği programla tanıttı. Programda konuşan il başkanı Cengiz Sarıbay adaylara seçim çalışmaları kapsamında nasıl hareket etmeleri gerektiği yönünde nasihatlerde bulundu

CHP Adaylarını tanıttı
Son Güncelleme :

25 Mayıs 2018 - 19:24

CHP İl Başkanlığı tarafından Milletvekilleri Aday Tanıtım Toplantısı Kocaeli Yüksek Öğrenim Derneği Sosyal Tesislerinde gerçekleştirildi. Programa İl Başkanı Cengiz Sarıbay, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Andız ve milletvekili adaylarının yanı sıra ilçe başkanları, il yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda partili katılım gösterdi.

 

SARIBAY’DAN ADAYLARA NASİHAT

Programda konuşan CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, “44 Arkadaşımız aday adaylığına başvurdu. Onlara cesaretlerinden dolayı teşekkür ediyoruz. 13 adayımıza başarılar diliyoruz. Bizde sıra önemli değil. 13. Sıradaki arkadaşımızda birinci sıradaki arkadaşımızda bizim için aynı. Bende biliyordum liste açıklanınca kırgınlıklar olacağını. Biz geriye dönüp bakmayacağız ve 13 adayımızla devam edeceğiz. Hiçbir arkadaşımız vatandaşla tartışmayacak. Elini sıkın ve oradan gidin. Bu sizden ricamdır. Adaylarımızın kılık kıyafetine dikkat etmesi lazım. Günlük kıyafetle seçim çalışması yapılmaz. Siz artık Türkiye’nin 600 kişilik parlamentosuna girmeye adaysınız. Tanıtım araçları ve sizler trafikte kurallara dikkat etmelisiniz. Erkek arkadaşlarımız tıraş olmalı. Bunları ben söylemezsem olmaz. Bunlar önemli şeyler” dedi.

 

“ÇALIŞIRSAK BAŞARIRIZ”

Sarıbay, “Gittiğiniz yerlerde nutuk atar tarzda konuşmayın. Yarın aday arkadaşlarımızla ilgili Ankara’da olacağız. Sloganlarımız, programlar belirlenecek. Hiçbir adayımızın dinle ilgili tartışmaya girmesini istemiyorum.  6 Haziran’da Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu Gebze-Dilovası bölgesinde iftar programına katılacak. Genel başkan STK’larla, bir araya gelmeli. 400 kişi varsa o iftarda 300’ü parti üyesi olmamalı. 9 Haziran’da Cumhurbaşkanı Adayımız Muharrem İnce’nin saat 17. 00’da miting programı olacak. Çok çalışarak biz bu işi başaracağız. Gittiğimiz yerlerde aldığımız sinyaller olumlu. 44 arkadaşımızın içerisinde kırgınlık olduğunu sanmıyorum. Hepinize başarılar diliyorum” diyerek sözlerini sonlandırdı.  Sarıbay’ın ardından milletvekili adayları kısa kısa söz alarak kendilerini tanıttılar.

 

KOCAELİ MARKA BİR KENTTİ

Program Kapsamında söz alan mevcut milletvekillerinden olan ve bu dönemde de 3.sıradan milletvekili adayı olan Tahsin Tarhan, “Kocaeli’yi çok iyi tanıyorum. Kocaeli’nin sorunlarını da iyi biliyorum. Yıllardır bizi yönetenlerin bu kentte neler yapmadıklarını biliyorum. Kocaeli marka bir kentti. 41’in bir değeri vardı. Kocaeli deyince Kocaelispor, efsane belediye başkanları akla geliyordu. Kocaeli inanılmaz güzel bir kentti. İstanbul’dan alışverişe gelirlerdi. Bu kent şimdi düşünün ne halde. Tek yaptıkları rant, çarpık kentleşme, battı çıktı. Biz CHP’de siyaset yapıyorsak biz varız. Bu talana dur diyeceğiz. İktidarın ucundan yakaladık. Farklı bir seçime gidiyoruz. Kemal Kılıçdaroğlu Başbakan, Muharrem İnce Cumhurbaşkanı olacak” dedi.

 

“MİLLET İTTİFAKI KOCAELİ’DE BİRİNCİ OLACAK”

Tarhan’ın ardından söz alan CHP’li milletvekili Haydar Akar, “CHP 1977’den beri ilk defa iktidara bu kadar yakın. Bir an evvel liste tartışmalarını bitirmemiz gerekiyor. Muharrem İnce’yi  13. Cumhurbaşkanı yapmak istiyoruz. O da ince ince dokuyarak geliyor. Millet ittifakı bu kentte birinci olacak. Bu onuru hep birlikte yaşayacağız. Türkiye’nin tekrar demokrasiye kavuşması noktasında önü açılacaktır. Oturmak yok, 24 saat sokakta olacağız. Kırklareli ve Kocaeli hariç vekiller değişmedi. Çünkü Kocaeli vekilleri örnek gösteriliyor. Sizlere layık olmaya çalıştık” diye konuştu.

“GÜNEŞİN DOĞUMUNU GÖRECEĞİZ”

Akar’ın ardından söz alan CHP 1. Sıra Milletvekili Adayı Fatma Kaplan Hürriyet, “25 Haziran’da güzel bir güne uyanmak için çalışacağız. Biz bu iktidarı kuracağız. Biz adaleti sağlayacağız. Zorbalığın ölümünü de güneşin doğumunu da göreceğiz. Bunu büyük bir inançla ifade ediyorum. Herkesin sesine kararlılığına ihtiyacımız var. Bir olmaya, dayanışma içerisinde olmaya ihtiyacımız var. Daha güzel, başka bir Türkiye’de CHP liderliğinde yaşayamaya devam edeceğiz. Asıl sözlerimizi sokakta millete söyleyeceğiz. Yolumuz açık olsun” dedi.

 

CHP’NİN MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

Fatma Kaplan Hürriyet

Haydar Akar

Tahsin Tarhan

Mühip Kanko

Osman Anıl Acurman

Ebru Küçükaydın

Yeşim Akpınar

Orkun Utkubaş

İsmail Demir

Ali Güneş

Sezer Nilgün Aydın

Tuğman Kayalı

Zeynep Çiğdem Canbaz

 

CHP 27’NCİ DÖNEM MİLLETVEKİLLERİ ÖZGEÇMİŞLERİ

 

FATMA KAPLAN HÜRRİYET KİMDİR?

1980 yılı Tekirdağ doğumlu olan Fatma Kaplan Hürriyet, Kocaeli Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezunudur. CHP Kocaeli Milletvekilidir. 2014 yılında CHP İzmit Belediyesi Başkan aday adayı olmuştur. Avukat olan Hürriyet, evli ve bir çocuk annesidir.

 

HAYDAR AKAR KİMDİR?

1963 yılı İzmit doğumlu olan Haydar Akar, Ortadoğu teknik Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü mezunudur. Akar, CHP Kocaeli milletvekilidir. Programcılık, analistlik, bilgisayar sistemleri yöneticiliği yapan Akar, evli ve iki çocuk babasıdır.

 

TAHSİN TARHAN KİMDİR?

1964 yılı Gümüşhane doğumlu olan Tahsin Tarhan, Anadolu Üniversitesi Yönetim Organizasyon Yüksekokulu Yerel Yönetimler Bölümü mezunudur. CHP Kocaeli milletvekilidir. 2014 yılında CHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı olmuştur. Sanayici olan Tarhan, evli ve 3 çocuk babasıdır.

 

MUHİP KANKO KİMDİR?

1965 yılı Tunceli Hozat doğumlu olan Muhip Kanko, Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunudur. Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp ve Damar Cerrahisi bölümünde ihtisasını tamamlamıştır. Geçtiğimiz yıllarda CHP İl Yönetim Kurulu üyeliği görevini üstlenmiştir. Kalp ve Damar Cerrahisi doktoru olan Kanko, evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

ANIL ACURMAN KİMDİR?

1987 yılı İzmit doğumlu olan Osman Anıl Acurman, İstanbul Üniversitesi Hukuk Bölümü mezunudur. İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Hukuku Ana Bilim Dalı’nda yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. Geçmiş yıllarda CHP İl Gençlik Kolları Başkan Yardımcılığı, CHP Başiskele İlçe Başkan Yardımcılığı, CHP İl Hukuk Komisyonu üyeliği ve CHP İzmit İlçe Seçim Kurulu üyeliği görevlerini üstlenmiştir. Avukat olan Acurman, evlidir.

 

EBRU KÜÇÜKAYDIN KİMDİR?

1974 yılı İstanbul doğumlu olan Ebru Küçükaydın, Newport Üniversitesi  Davranış Bilimleri-Psikoloji bölümü mezunudur. Kocaeli, İstanbul, İzmir ve Antalya illerinde gazetecilik yapan Aydın, yüzde 54 ortapedik ve işitme engellidir. Küçükaydın, bir çocuk annesidir.

 

YEŞİM AKPINAR KİMDİR?

1975 yılı Kars doğumlu olan Yeşim Akpınar, Kars Cumhuriyet Lisesi mezunudur. Geçmiş yıllarda CHP İl Delegeliği görevini üstlenmiştir. İşçi olan Akpınar evli ve iki çocuk annesidir.

 

ORKUN UTKUBAŞ KİMDİR?

1991 yılı Kocaeli doğumlu olan Orkun Utkubaş İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. Geçmiş yıllarda CHP İl Gençlik Kolları Yönetim Kurulu üyeliği, CHP Derince İlçe Başkan Yardımcılığı görevlerini üstlenmiştir. Utkubaş, avukatlık yapmaktadır.

 

İSMAİL DEMİR KİMDİR?

1956 yılı Kocaeli Karamürsel doğumlu olan İsmail Demir, İstanbul Cerrahpaşa Tıp Fakültesi mezunudur. Geçmiş yıllarda ilçe sekreterliği görevini üstlenen Demir, 2004 yılında milletvekili adayı olmuştur. Doktor olan Demir, evli ve iki çocuk babasıdır.

 

ALİ GÜNEŞ KİMDİR?

1974 yılı Erzincan Tercan doğumlu olan Ali Güneş, Haydar Paşa Endüstri Meslek Lisesi

mezunudur. Geçmiş yıllarda Kazımkarabekir Mahalle Temsilciliği, İl Delegeliği ve CHP Darıca İlçe Delegeliği görevlerini üstlenmiştir. Özel bir şirkette Kalite Güvence ve İnsan Kaynakları Uzmanı olarak çalışan Güneş, evli ve iki çocuk babasıdır.

 

NİLGÜN AYDIN KİMDİR?

1960 yılı Kocaeli Gebze doğumlu olan Nilgün Aydın, Gazi Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü mezunudur. 2014 yılında CHP Gebze Belediye Başkan aday adayı olmuştur. Özel bir firmanın yetkili acenteliğini yapan ve ekonomist olan Aydın, evli ve iki çocuk annesidir.

 

TUĞMAN KAYALI KİMDİR?

1958 yılı Sivas doğumlu olan Tuğman Kayalı Gazi Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü mezunudur. Geçmiş yıllarda CHP Körfez İlçe Başkanlığı ve Körfez Belediyesi Meclis üyeliği görevlerini üstlenmiştir. Kayalı evli ve bir çocuk babasıdır.

 

ZEYNEP ÇİĞDEM CANBAZ KİMDİR?

1983 yılı Kocaeli Gebze doğumlu olan Zeynep Çiğdem Canbaz, Maltepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. Geçmiş yıllarda CHP Gebze İlçe Yönetim Kurulu üyeliği ve CHP İl Hukuk Komisyonu üyeliği görevlerini üstlenmiştir. Canbaz, avukatlık yapmaktadır.

YORUM YAP