Cezaevi firarisi çaldıklarını satarken yakalandı « İzmit Pusula Gazetesi

18 Haziran 2024 - 02:29

Cezaevi firarisi çaldıklarını satarken yakalandı

Cezaevi firarisi çaldıklarını satarken yakalandı
Son Güncelleme :

15 Eylül 2018 - 16:26

Kocaeli’de işlediği çeşitli hırsızlık suçlarından tutuklu bulunduğu yarı açık cezaevinden firar ederek girdiği iş yerinden çaldığı malzemeleri satmaya çalışan kişi polis ekiplerince yakalanarak gözaltına alındı.

Kocaeli’de işlediği çeşitli 18 ayrı hırsızlık suçlardan aranan E.Ö. (18) isimli şahıs, yaklaşık 9 ay önce hakkındaki dosyalardan dolayı yakalanarak gözaltına alındı. Tutuklanarak cezaevine gönderilen E.Ö., tutuklu bulunduğu yarı açık cezaevinden yaklaşık 2 ay önce firar etti. Her yerde aranan E.Ö.’nün İzmit Belsa Plaza’da bulunduğu bilgisini alan Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, E.Ö.’yü yakalayarak gözaltına aldı.

ÇALDIKLARINI SATARKEN YAKALANDI

E.Ö.’nün İzmit’te girdiği bir oto bayisinden 1 motosiklet, 4 bilgisayar, 1fotoğraf makinesi çaldığı, girdiği bir fotoğrafçıdan fotoğraf makinesi ve bir kişiden de 2 bin 500 TL para çaldığı tespit edildi. Ayrıca E.Ö.’nün Kartepe’de girdiği bağ evinde çalacak bir şey bulamayınca pencereleri kırarak eve zarar verdiği öğrenildi. Çaldığı malzemeleri Belsa Plazada satmak isterken yakalanan E.Ö., Asayiş Şube Müdürlüğünde tamamlanan işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

YORUM YAP