Cengiz Sarıbay milletvekili aday adaylık başvurusunu yaptı « İzmit Pusula Gazetesi

24 Mayıs 2024 - 07:39

Cengiz Sarıbay milletvekili aday adaylık başvurusunu yaptı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kocaeli eski İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay, milletvekili aday adaylık başvurusunu yaptı.

Cengiz Sarıbay milletvekili aday adaylık başvurusunu yaptı
Son Güncelleme :

18 Mart 2023 - 16:43

14 Mayıs 2023’te yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve genel seçimleri öncesinde partilerdeki milletvekili aday adaylığı süreci devam ediyor. CHP Kocaeli eski İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay, bugün CHP Genel Merkezi’ne gelerek milletvekili aday adaylık başvurusunu resmi olarak yaptı. 

“EMEĞİN YÜCELİĞİNİ GÖSTERMEK İÇİN ADAYIM”

Başvurusunu yaptıktan sonra kısa bir açıklama yapan Av. Cengiz Sarıbay, “Bugün hayırlısıyla başvurumuzu gerçekleştirdik. 5 dönem CHP Kocaeli İl Başkanlığı görevini yaptıktan sonrası,Kocaeli ‘de bilinirlik oranı yüksek birisi olarak Millet İttifakı’nın birlikteliğini sağlamak,ağabeylik yapmak,emeğin yüceliğini göstermek için adayım. Buradan tüm aday adayı arkadaşlara çıktıkları bu yolda başarılar diliyorum. Yolumuz açık olsun” ifadelerini kullandı. 

CENGİZ SARIBAY KİMDİR?

1952 yılında Hatay’ın Hassa kazasında dünyaya geldi. İlk ve ortaokulu Hatay’da okuyan Cengiz Sarıbay, lise öğrenimini ise İzmit Lisesi’nde tamamladı. Sarıbay, 1973 yılında ise İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. 1974 yılında ise İzmit’te avukatlık yapmaya başladı. 1975 yılında ise CHP’ye üye olarak resmen siyaset hayatına atılmış oldu. 1984-1989 yılları arasında İzmit Belediyesi meclis üyeliği, 1987 yılında SHP İl Başkanlığı, yine 1989-1991 yılları arasında İzmit Belediyesi meclis üyeliği görevlerini üstlendi. 2009 yılında atamayla göreve geldiği CHP İl Başkanlığını 2020 yılına kadar seçilmiş başkan olarak devam etti. Kocaeli Yüksek Öğrenim Derneği, İzmit Yelken Kulübü, İzmit Lisesi Mezunlar Derneği, Çukurovalılar Derneği, ADD, Kocaelispor üyesi. Evli ve 2 çocuk babası.

YORUM YAP