“Bugüne sayısız darbe teşebbüsü ve darbelerle karşı karşıya kaldık.” « İzmit Pusula Gazetesi

28 Kasım 2023 - 20:19

“Bugüne sayısız darbe teşebbüsü ve darbelerle karşı karşıya kaldık.”

“Bugüne sayısız darbe teşebbüsü ve darbelerle karşı karşıya kaldık.”
Son Güncelleme :

27 Mayıs 2019 - 19:50

AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, 27 Mayıs’ın demokrasi tarihi açısından acı bir gün olduğunu belirterek, demokrasiye yönelik bu tür saldırılara karşı hep beraber mücadele edilmesi gerektiğini söyledi.

Özkan, “27 Mayıs, Türkiye’de demokrasi tarihi açısından acı bir kapının aralanmasına neden oldu ve o günden bugüne sayısız darbe teşebbüsü ve darbelerle karşı karşıya kaldık. Aslında idam sehpasına götürülen Adnan Menderes, Hasan Polatkan ve Fatin Rüştü Zorlu değil, aziz milletimizin iradesiydi.” diye konuştu.

AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, 27 Mayıs gibi hain bir darbe girişimini konuşurken mahkemelerin verdiği kararı dahi bir darbe teşebbüsü olarak ifade etmenin apaçık bir hezeyan olduğunu vurguladı. Özkan, bugün milli irade ve demokrasiye karşı gerçekleştirilen saldırıların birebir aynısının 27 Mayıs döneminde de yaşandığını ifade etti.

Gazeteci Sabahattin Önkibar’a yönelik saldırıyı da kınayan Özkan, “Demokrasinin bir gereği olarak basın kuruluşları ve gazeteciler, demokratik, aydın toplumun gereğidir. Onların faaliyetlerine şiddet eylemi ile ‘dur’ denilmesini asla kabul etmediğimizi ifade etmek istiyorum.” ifadelerini kullandı.

Özkan, Adnan Menderes, Hasan Polatkan ve Fatin Rüştü Zorlu ile Gün Sazak’ı rahmet ve minnetle andıklarını söyledi.

AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, kaset kumpasları ve siyasi suikastların takip edilmesi halinde terör örgütünün yolunun çok net şekilde bulunacağını söyledi.

YORUM YAP