Bizde Ayrı Gayrı Yok « İzmit Pusula Gazetesi

10 Haziran 2023 - 00:55

Bizde Ayrı Gayrı Yok

Bizde Ayrı Gayrı Yok
Son Güncelleme :

12 Aralık 2017 - 1:10

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın makamda değil, sokakta belediyecilik anlayışıyla sürdürdüğü mahalle inceleme gezileri Fatih Mahallesi ile devam etti.

Fatih Mahallesi’nde adım atmadık yer bırakılmayan incelemede Belediye Başkan Yardımcısı Ednan Pala, daire müdürleri ve Mahalle Muhtarı Metin Kılıç da hazır bulundu.

Mahallenin Her Köşesi İncelendi

Kaldırımından yeşil alanına, çocuk parkından asfaltına mahallenin her bir köşesinin incelendiği mahalle gezisinde Başkan Doğan vatandaşlarla da uzun uzun sohbet etti. Mahalle esnafını da ziyaret eden Doğan, hayırlı ve bol kazançlar dileğinde bulundu. Mahalledeki Cemevi’ni de ziyaret eden Belediye Başkanı Doğan, “Alevi Bektaşi kardeşlerimizin çok yoğun kullandıkları, bizim de ara ara geldiğimiz güzel bir binaları var. Bu binanın zaman zaman ufak tefek eksikleri oluyordu, birlikte çözüyorduk. Fakat artık köklü bir tadilat gerektiğine karar verdik. Şimdi, bina da yalıtımından, çevre düzenine, boyasına kadar köklü bir yenileme yapıyoruz. Bizim insanımız candır, ayrı gayrı yoktur, hepsi bizim kardeşimizdir, arkadaşımızdır. İzmit Belediyesi olarak onların olduğu her yerde biz de varız. Bu can dostlarımıza, ibadetlerini, dualarını daha güzel bir şekilde yapsınlar diye daha güzel bir ortam sağlayacağız” dedi.

İzmit’te Yaşamak Ayrıcalık

Başkan Doğan’ı mahallerinde, bakkallarında görmenin kendileri için büyük mutluluk olduğunu belirten mahalle sakinleri, belediye başkanlarının sık sık mahallerine gelmesinden, onları dinleyip, istemelerine fırsat vermeden ihtiyaçlarını tespit edip gidermesinden duydukları memnuniyeti dile getirdiler. İzmit’te yaşamanın bir ayrıcalık olduğuna da vurgu yapan Fatih Mahallesi sakinleri kendilerine verdiği önemden dolayı İzmit Belediye başkanı Dr. Nevzat Doğan’a teşekkür ettiler.

YORUM YAP