Başkan Söğüt’ten 18 Mart Mesajı « İzmit Pusula Gazetesi

30 Mart 2023 - 12:32

Başkan Söğüt’ten 18 Mart Mesajı

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 108. Yıl dönümü sebebiyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Söğüt’ten 18 Mart Mesajı
Son Güncelleme :

17 Mart 2023 - 16:35

Başkan Söğüt mesajında; “Çanakkale; Türk Milleti’nin istiklal, istikbal ve bağımsızlığı için destan yazdığı, vatanını canı pahasına koruduğu yerdir” diyen Başkan Şener Söğüt, “Türk ve dünya tarihine damga vurmuş en önemli olaylar arasında yer alan 18 Mart 1915 Çanakkale Zaferi, bir milletin birlik ve beraberlik içinde verdiği şanlı mücadelenin unutulmaz hatırası, insanlık tarihinde eşine az rastlanan bir kahramanlık destanıdır” dedi.

 

BAĞIMSIZLIK MÜCADELESİNİN SEMBOLÜDÜR

108 yıl önce Aziz milletimiz, büyük bir kahramanlık örneği sergileyerek, vatan sevgisi ve iman dolu kalpleriyle Çanakkale’de destan yazmıştır. Bu destan, Anadolu’nun ebediyen bir Türk yurdu olarak kalacağını tüm dünyaya haykıran bir destan olarak şanlı tarihimizdeki yerini almıştır. Çanakkale Zaferi aynı zamanda Türk milletinin bağımsızlık mücadelesinin sembolüdür. 

 

BİZLERE MİRAS

Çanakkale’de yokluk içinde, zor şartlarda ve kısıtlı mühimmatla mücadele eden milletimiz, kendisinden sayıca üstün düşman kuvvetlerini mağlup etmiştir. Bu zafer,  aziz Türk milletinin üstün gayreti ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün askeri dehası ile gerçekleşmiştir. Yaşamımızı sürdürdüğümüz bu vatan toprakları, devleti ve milletiyle bölünmez bütünlüğünün korunması uğrunda hayatlarını kaybeden kahraman şehitlerimizin bizlere mirasıdır.

 

RAHMETLE VE MİNNETLE ANIYORUM

18 Mart 1915 Çanakkale Deniz Zaferi’nin 108. yıl dönümünde, Anadolu’nun sonsuza kadar Türk vatanı olmasını sağlayan tarihi zaferin kahramanları Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları olmak üzere; cennet vatanımızın topraklarını canları pahasına müdafaa ederek şehitlik mertebesine ve onuruna erişen aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimizi minnetle yâd ediyorum. Ruhları şad olsun ” ifadelerini kullandı.

YORUM YAP