Başkan Büyükakın, ‘’STK’lar şehrin taşıyıcı sütunlarıdır’’ « İzmit Pusula Gazetesi

21 Nisan 2024 - 02:17

Başkan Büyükakın, ‘’STK’lar şehrin taşıyıcı sütunlarıdır’’

Başkan Büyükakın, “Yeni dönemde STK’larımız ile yoğun ilişki halinde olacağız” açıklamasını yaptı.

Başkan Büyükakın, ‘’STK’lar şehrin taşıyıcı sütunlarıdır’’
Son Güncelleme :

09 Mayıs 2019 - 23:58

Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr Tahir Büyükakın, Başiskele Kaymakamı Atilla Kantay’ı, Artvinliler Batum Havalisi Dernekleri Federasyonu Başkanı Mikail Kalyoncu’yu, Erzurum Dernekler Federasyonu Başkanı Tekin Dursun’u, Yeniden Refah Partisi Kocaeli İl Başkanı Mehmet Aras’ı ve yönetimlerini makamında ayrı ayrı konuk etti. Nazik ziyaretleri için tüm misafirlerine teşekkür eden Büyükakın, “Milletimizle yol yürümek, onları mutlu etmek ve değerlerimize sahip çıkarak çalışıyoruz. Vatandaşımızın derdiyle dertleniyor, mutluluğuyla mutlu oluyoruz” ifadelerini sarf etti.

“STK’LARDA O KADAR SORUMLUDUR”

Kocaeli’nde Sivil Toplum Kuruluşlarının etkin saha çalışmasına önem vermesinin kent için çok kıymetli olacağını ifade eden Başkan Büyükakın, “STK’ları şehrimizin taşıyıcı sütunları olarak görüyorum.  Bu yeni dönemde gerek fikri gerekse gerekse saha çalışmalarında STK’larımız ile yoğun ilişki halinde olacağız” açıklamasını yaptı. Eğitim başta olmak üzere kadın ve gençlik üzerine çalışmalarına önem veren STK’ların kültür üzerinde yaptıkları hizmetleri takdir ettiğini dile getiren Başkan Büyükakın, “Bunların yeterli mi sorusuna cevabını bizler ve sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri muhakkak kendi içerisinde değerlendirecektir. Bizler insanımıza karşı ne kadar sorumluysak STK’larda o kadar sorumludur” şeklinde konuştu.

“ATACAĞIMIZ ADIMLARI DA HEP BİRLİKTE BELİRLEYECEĞİZ”

Kendisine ziyarete gelen STK’lara teşekkür eden Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr Tahir Büyükakın, Yeniden Refah Partisi Kocaeli İl Başkanı olarak seçilen ve görevini sürdüre Mehmet Aras’ı ve yönetimini tebrik etti. Nazik ziyaretleri için teşekkür eden Aras ve yönetimine teşekkür eden Başkan Büyükakın, “Siyasetimiz bizim hizmet temellidir. Kentimizin gelişmesi ve kalkınması için ortak akılla çalışacağız” şeklinde konuştu. Hemşeri derneklerinin kültürlerin yaşatılması için verdiği gayreti de takdir ettiğini söyleyen Başkan Büyükakın, “Geçmişimizi unutmamak adına yapılan hizmetler önemlidir. Ancak geleceğe dönük atacağımız adımları da hep birlikte belirleyeceğiz” diyerek sözlerini tamamladı.

YORUM YAP