Başiskele de operasyon 3 gözaltı! « İzmit Pusula Gazetesi

27 Mayıs 2024 - 04:27

Başiskele de operasyon 3 gözaltı!

Başiskele de operasyon 3 gözaltı!
Son Güncelleme :

27 Aralık 2018 - 19:42

Başiskele’de bulunan özel bir hastane yetkilisinin karıştığı ilaç hırsızlığı olayı ile ilgili polis ekipleri tarafından yapılan operasyonda 3 kişi gözaltına alındı.

Başiskele’de faaliyet gösteren özel bir hastane yetkilisinin ilaç hırsızlığı ihbarı ile harekete geçen Başiskele İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler konuyla ilgili çalışma başlattı. Yapılan çalışmalar sonucu hastanede eczane teknikeri olan A.K, şoförlük yapan İ.Ö isimli şahıs ile dışarıda bir eczanede tekniker olduğu öğrenilen K.T isimli 3 kişi gözaltına alındı.

ONKOLOJİ HASTALARININ İLAÇLARINI GİZLİCE ALDILAR

Yapılan ihbarda hastanede tekniker olarak çalışan A.K isimli kadın görevlinin,  onkoloji hastalarının kullanmış olduğu pahallı ilaçları, gizlice alarak, fizik tedavi hastalarının şoförlüğünü yapan İ.Ö.’ye verdiğini, İ.Ö’nün de aldığı ilaçları gizlice hastane dışına çıkardığını bildirmesi ile her iki çalışan da gözaltına alındı. Gözaltına alınan kadın tekniker A.K.’nın suçunu itiraf etmesi üzerine, ondan ilaçları alan ve dışarıya çıkaran İ.Ö de, ilaçları bir eczanede tekniker olarak çalışan K.T’ye verdiğini, K.T’nin ilaçları satması sonrasında parayı bölüştüklerini kabul ettiği öğrenildi. Alınan ifadeler sonrası K.T. isimli ecza teknikeri de yakalandı. Gözaltına alınan 3 şüpheli, emniyette tamamlanan işlemlerinin ardından Kocaeli Adliyesine sevk edildi.

YORUM YAP