Başiskele Belediyesi’nden Doğal İşler’e Devam « İzmit Pusula Gazetesi

21 Şubat 2024 - 18:14

Başiskele Belediyesi’nden Doğal İşler’e Devam

Kocaeli’nin eşsiz doğal güzelliklerine sahip, doğal millet bahçesi özelliği taşıyan Başiskele’nin zümrüt yeşili görüntüsü her geçen gün artarak devam ediyor.

Başiskele Belediyesi’nden Doğal İşler’e Devam
Son Güncelleme :

27 Ocak 2021 - 13:26

Başiskele Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, ilçenin doğal ve yeşil dokusunu korumak, gelecek nesillerin daha temiz ve ferah bir kentte yaşaması için fidan dikme faaliyetlerini ilçenin dört bir köşesinde sürdürüyor. Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü’nün “Mavi Bir Elmas, Yeşil Bir Zümrüt” olarak lanse ettiği ve doğal millet bahçesi olarak görülen Başiskele’de yeni fidanlar toprakla buluştu.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince son olarak Yeniköy Merkez Mahallesi, Barbaros Mahallesi ve Yeşilyurt Mahallesi’nde yaklaşık 11 bin metrekarelik alanda 296 adet fidan dikti. Ekiplerce dikilen gümüşi ıhlamur, süs eriği, şeker akçaağacı, adi dişbudak, süs eriği, doğu çınarı ve süs elması fidanları hem Başiskele’nin doğal bitki örtüsüne zenginlik katacak hem de yeşiline yeşil katacak.

GELECEĞE NEFES OLMAK İÇİN DOĞAL İŞLER

Başiskele’nin doğal güzelliklerine ve yeşiline büyük değer veren Başkan M. Yasin Özlü de fidan dikme çalışmalarını yerinde inceledi.

Mesai arkadaşlarına işlerinde kolaylıklar dileyen Başkan Özlü fidan dikme çalışmaları hakkında şu açıklamalarda bulundu:

“Yeşil bir zümrüt olarak gördüğümüz ilçemiz, yüzde 59’u ormanlarla kaplı olmakla birlikte yemyeşil görünümüyle adeta doğal bir millet bahçesi. Başiskelemiz’in bu doğal güzelliklerini korumak, yeşiline yeşil katmak ve geleceğe nefes olmak için büyük gayret gösteriyor ve hizmetlerimizi bu yönde yürütüyoruz. Güzel işlerimiz ile birlikte doğal işler yapıyoruz. Geleceğimizin teminatı çocuklarımıza bırakacağımız en büyük mirasın ağaçlarımız ve doğal güzelliklerimiz olduğunu unutmayalım.”

Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed’in (S.A.V) “Yarın kıyametin kopacağını bilseniz bile, bugün elinizdeki fidanı dikiniz.” hadis-i şerifini hatırlatan Başkan M. Yasin Özlü, fidan dikmenin dinimizce de çok önemli olduğunu vurguladı.

Geçen yıl 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü’nde de Başiskele genelinde yaklaşık 800 fidan toprak ile buluşmuştu.

YORUM YAP