“Başarılı olabilmek için çok kitap okumalısınız” « İzmit Pusula Gazetesi

23 Mayıs 2024 - 00:04

“Başarılı olabilmek için çok kitap okumalısınız”

Büyükakın, Aytepe’de kış kampı yapan öğrencilerle bir araya gelerek, gençlere bilgi ve tecrübelerini aktardı

“Başarılı olabilmek için çok kitap okumalısınız”
Son Güncelleme :

23 Aralık 2018 - 17:57

AK Parti Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Tahir Büyükakın Aytepe’de kamp yapan öğrencilerle bir araya geldi. İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman’ında katıldığı buluşmada üniversiteli gençlere bilgi ve tecrübelerini aktaran Büyükakın, Sosyal medyadan öğrendikleriniz bilgiler ile geleceğinizi kuramazsınız. Gelecekte özgüveni yüksek, başarılı ve saygın bir birey olabilmeniz için kendinizi bilgiyle donatmalısınız. Bilgiye ulaşmanın yolu çok kitap okumaktan geçiyor” ifadelerine yer verdi.


KENDİNİZE GÜVENİN

“Gençlerin geleceğe sahip çıkacağına yürekten inanıyorum” diyerek gençlere olan güvenini bir kez daha belirten Büyükakın, “Gençlere güveniyorum ve onların idealleri için çalışmalarını arzu ediyorum. Kendinize güvenin ve aldığınız kararlarla geleceğin güçlü Türkiye’sinde söz sahibi olun. Yerinizde asla durmayın ve yolunuza devam edin. Kimse sizi küçümseyemez. Gençlerden kendilerini küçümseyenlere de ders vereceğine inancımda tamdır” şeklinde konuştu.


ÜLKEMİZİN EN BÜYÜK ZENGİNLİĞİSİNİZ
Bilgi ve tecrübelerini gençlere aktarırken şunlara da değinen Büyükakın, “Tarih bilincine sahip, geleceğe olan inancı sağlam bir nesil, o ülkenin en büyük hazinesidir. Gençler, ülkemizin en büyük zenginliğidir. Bu nedenle samimi, gayretli ve tevazu sahibi gençlerimiz, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’a bir kez daha destek vererek ülkemizi tekrar şahlandıracaktır” dedi.

KENDİNİZİ BİLGİYLE DONATMALISINIZ
Gençlerin bilgiye ulaşma yolunda kitap okuma konusunda yetersiz kaldığını da kaydeden Büyükakın, “Gelecekte özgüveni yüksek, başarılı ve saygın bir birey olabilmeniz için kendinizi bilgiyle donatmalısınız. Kendi hayatlarını istedikleri gibi yöneten bireyler, bilgi sahibi olan bireylerdir. Kendi ülkelerini dünyada yaşanan olumsuzluklardan etkilenmeden yönetenler de bilgili olanlardır. Bu da kitap okumanın önemini bizlere gösteriyor” diye konuştu.

YORUM YAP