Aynı Gökyüzünün Altındayız Ekibinden Muhteşem Etkinlik « İzmit Pusula Gazetesi

21 Nisan 2024 - 01:41

Aynı Gökyüzünün Altındayız Ekibinden Muhteşem Etkinlik

Aynı Gökyüzünün Altındayız Ekibinden Muhteşem Etkinlik
Son Güncelleme :

19 Mayıs 2018 - 23:17

Aynı Gökyüzünün Altındayız (AGA Kocaeli) ekibinden muhteşem etkinlik…

Hayata Dönüş (Hayöd) adlı dernekle birlikte, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle, Topçular İlköğretim Okulu’nda etkinlik gerçekleştirdi. Yaklaşık yirmiyi aşkın gönüllüsü ile birlikte, Topçular İlköğretim Okulu’nun bahçe duvarlarını renklendirmek adına öğle saatlerinde çalışmaya başladı. Öğle saatlerinde çalışmaya başlayan ekip, gerek çocuklarla oyunlar oynadı, gerekse çizim yaparak okulun duvarlarını sanat eserlerine dönüştürdü.

Okulun İdari Kadrosu ve öğretmenleri de katıldı

Okulun idari kadrosu, öğretmenlerinin ve Topçular Mahalle Muhtarı’nın da katıldığı bu etkinlikte, halk oyunları, çeşitli unutulmaya yüz tutmuş geleneksel çocuk oyunları, çocuklarla birlikte yüz boyama etkinliği, palyaço eşliğinde danslar ve buna benzer birçok eğlenceli aktivite yapıldı. Etkinlikte bulunan çocukların yüzlerindeki mutluluk her hallerinden belli olmaktaydı. Çocukların yorumları arasında; ”okulumuz özel okul gibi olmuş”, ”en güzel okul bizim okul” gibisinden ifadeler bulunmaktaydı.

Etkinlik ardından okul yönetimi, Hayöd Derneği, AGA Kocaeli Gönüllüleri, birlikte iftar yemeği yiyerek günü sonlandırdı.

YORUM YAP