Aşevi Evlere Aş İle Sevgi Dağıtıyor « İzmit Pusula Gazetesi

23 Eylül 2023 - 20:11

Aşevi Evlere Aş İle Sevgi Dağıtıyor

Aşevi Evlere Aş İle Sevgi Dağıtıyor
Son Güncelleme :

20 Aralık 2017 - 1:19

Başiskele’de, sosyal dayanışma ve yardımlaşmanın güzel bir örneği olan Yeniköy Merkez Mahallesi’nde yer alan Halil İbrahim Sofrası Aşevinden yemek dağıtımı sürüyor.

Yılın 12 ayında süren bu hizmetten belediye tarafından tespit edilen yaklaşık 37 aile yaklaşık 80 kişi yararlanıyor. Halil İbrahim Sofrası, tatil günlerinde ve bayramlar dahil olmak üzere her gün 2 öğünlük sıcak yemeği ihtiyaç sahibi kişi ve ailelerinin kapılarına kadar götürüyor. Bu aileler yapılan tespitler sonrasında kimsesiz, ihtiyaç sahibi vatandaşlar olarak seçiliyor ve yardım tespit komisyonunun kararı ile yemek dağıtımına başlanıyor.

Cenazesi olan ailelerin isteklerine göre taziye yemekleri de aşevinde yapılarak dağıtımları yapılıyor. Başiskele Belediyesi ile hayırsever vatandaşların katkıları ve bağışları ile temin edilen gıda maddeleri sağlıklı uygun koşullarda depolanıp saklanıyor. Aşevinde usta aşçılar tarafından pişirilen yemekler sefer tasları ile belediye personeli tarafından ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılıyor.

YORUM YAP