700 Milyon TL değerinde kaçak altın ele geçirildi. « İzmit Pusula Gazetesi

19 Nisan 2024 - 03:52

700 Milyon TL değerinde kaçak altın ele geçirildi.

Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekipleri tarafından, 2024 yılının başından bugüne kadar gerçekleştirilen operasyonlarda yaklaşık 700 milyon TL değerinde kaçak altın ele geçirildi.

700 Milyon TL değerinde kaçak altın ele geçirildi.
Son Güncelleme :

26 Mart 2024 - 22:28

Ticaret Bakanlığına bağlı Gümrük Muhafaza ekipleri yılın ilk çeyreğinde gümrük kapıları, havalimanları ve deniz limanlarında yaptıkları operasyonlarla kaçakçılara göz açtırmadı. Ülkemiz ticari hayatının yararı esas alınarak, her yıl olduğu gibi 2024 yılı ilk çeyreğinde de yeni rekor yakalamalara imza atıldı.

Ekipler tarafından gerçekleştirilen risk analizi, istihbarat çalışmaları ve rutin kontroller esnasında şüpheli olarak tespit edilen şahıs ve araçlara yönelik Ülke genelinde yapılan detaylı araştırma ve incelemeler neticesinde, ilginç yöntemler kullanılmak suretiyle ülkeye getirilmeye çalışılan kilolarca yasa dışı altın tespit edildi.

2024 yılı ilk çeyreğinde, ülke genelinde yürütülen başarılı operasyonlar neticesinde, kaçak altın yakalamalarında değer bakımından bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla %2598 oranında bir artış yaşandı. Bu doğrultuda, söz konusu dönemde yaklaşık değeri 700 milyon TL olan yaklaşık 364 kilo ağırlığında KAÇAK ALTIN ele geçirildi.

 

YORUM YAP