5 müdür, 3 başkan yardımcısı, 2 amir gitti « İzmit Pusula Gazetesi

19 Nisan 2024 - 04:14

5 müdür, 3 başkan yardımcısı, 2 amir gitti

İzmit Belediyesi’nde dün 3 müdürün görevden alınmasının ardından 3 başkan yardımcısı da İzmit Belediyesi’nden ayrılırken bugün ise, belediyenin en önemli birimi temizlik işlerinde 2 amirin görevine son verildi, 2 müdür de ayrılmak istediklerini belirtti

5 müdür, 3 başkan yardımcısı, 2 amir gitti
Son Güncelleme :

28 Mayıs 2019 - 19:58

İzmit Belediyesi’nde dün Temizlik İşleri Müdürü Umut Ongül, Park Bahçeler Müdürü Ayhan Varol ve Çevre Koruma Müdürü Hakan Yıldız görevden alınmıştı. Görevden alınan 3 müdürlüğe Nevzat Doğan döneminde görevden alınıp başka birimlere gönderilen 3 kadın müdür atandı. Ardından 3 başkan yardımcısından Serkan Yeğnidemir kendi isteğiyle Körfez Belediyesi’ne geçerken diğer 2 başkan yardımcısı ise Başkan Hürriyet tarafından başka yerlerde görevlendirildi. Bugün de belediyenin en önemli birimi olan temizlik işlerinde iki amirin görevine son verilirken 2 müdür de ayrılmak istedklerini belirtti.

 

GİDENLERİN YERİNE 3 KADIN MÜDÜR

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, haftaya 3 müdürü görevden alarak başlamış, önce Temizlik İşleri Müdürü Umut Ongül, Park ve Bahçeler Müdürü Ayhan Varol ve Çevre Koruma Müdürü Hakan Yıldız’ı görevden almıştı. Görevden alınan 3 müdürlüğe eski başkan Nevzat Doğan döneminde görevden alınıp başka birimlere gönderilen 3 kadın müdür atandı.

 

BELEDİYEYİ KADINLAR YÖNETECEK

Belediyede görevlendirilen kadın sayısı artmaya başladı. Leyla Atakan’dan sonra Fatma Kaplan Hürriyet’in başkan seçildiği belediyede Dilek Yalçın başkan yardımcısı, Duygu Çetiner Özel Kalem Müdürü, Aysun Polat Kılıç Park ve Bahçeler Müdürü, Havva Açıkgöz Temizlik ve Çevre Koruma Müdürü, Sevtap Cengiz İnsan Kaynakları Müdürü olarak atandı.

 

3 BAŞKAN YARDIMCISI DA GİTTİ

Daha sonra ise Hürriyet, başkan yardımcılarından Serkan Yeğnidemir’in kendi isteğiyle Körfez Belediyesi’ne gitme isteğini kabul etti. Bir diğer başkan yardımcısı Güray Oruç da Akmeşe’ye gönderildi. Eski başkan Nevzat Doğan döneminden kalan son belediye başkan yardımcısı Mehmet Örgev de Necati Gençoğlu Kültür Merkezi’nde görevlendirildi ve o da belediyenin ana binasından ayrılmış oldu.

 

DESTEK VE ZABITA

Dün Başkan Hürriyet ile görüşen ve görevlerinden ayrılmak istediklerini ifade eden Destek Hizmetleri Müdürü Coşkun Ankaz ile Zabıta Müdürü Nihat Kaymak bugün itibariyle koltuklarını bıraktı. Nihat Kaymak, Alikahya Hizmet Binasına sürülürken, İzmit Belediyesi’nde Zabıta Müdürlüğüne mevcut zabıta memurlarından Hüseyin Demirkır getirildi. Coşkun Ankaz ise Topçular Mahallesindeki Necati Gençoğlu Kültür Merkezinde görevlendirildi. Destek Hizmetleri Müdürlüğüne şu an itibariyle bir atama yapılmadı.

 

TEKNİK VE İDARİ AMİRLER

Yaklaşık 10 yıl önce belediyenin yan kuruluşlarında dışarıdan hizmet alımı şeklinde temizlik işlerinden sorumlu müdür olarak göreve başlayan ancak performansları nedeniyle belediyeye transfer edilen temizlik işleri müdürlüğünde teknik amir Emrah Uysal ile idari amir Nurullah Aras’ın dün işine son verildi.

YORUM YAP