30 Ağustos Zaferi Emsalsiz Bir Kahramanlık Destanıdır « İzmit Pusula Gazetesi

19 Nisan 2024 - 13:22

30 Ağustos Zaferi Emsalsiz Bir Kahramanlık Destanıdır

Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir açıklama yaptı.

30 Ağustos Zaferi Emsalsiz Bir Kahramanlık Destanıdır
Son Güncelleme :

29 Ağustos 2019 - 11:07

Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yaptığı açıklamada, “Türk Milletinin bağımsızlık inancını, hür yaşama kararlılığımızı tüm dünyaya bir kez daha ilan ettiği 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97. Yıldönümünü birlik ve beraberlik içinde kutlamanın büyük mutluluğunu yaşamaktayız.

 Türk milleti, tarih sahnesine çıktığı günden itibaren gerek yaşayış tarzı, gerek haksızlıklar karşısında gösterdiği tutum, gerekse sergilediği kahramanlıklar ve kazandığı zaferlerle, daima tarihin altın sayfalarında ki yerini almıştır. Milli ve manevi değerlerinden asla taviz vermeyen milletimizi bu derece güçlü, sarsılmaz ve hür kılan ise vatanına ve bayrağına olan derin sevgisi ve bağlılığı olmuştur.

 Milletimizin makûs kaderini değiştirmiş olan bu zafer ile Türk milleti hiçbir şekilde vatanın bütünlüğünden, bağımsızlık ve hürriyetinden ödün vermeyeceğini, milli birlik ve beraberlik şuuru içinde sonsuza kadar hür, bağımsız ve onurlu bir şekilde yaşayacağını bütün dünyaya ispat etmiştir.

 Bu duygu ve düşüncelerle Türk Silahlı Kuvvetlerimizin kahraman mensuplarının ve bütün hemşehrilerimin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en derin duygularımla kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde bu zaferi bizlere armağan eden istiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, tüm şehit ve gazilerimizi şükranla yâd ediyorum” dedi.

YORUM YAP