2018 KPSS tedbirleri açıklandı « İzmit Pusula Gazetesi

25 Eylül 2023 - 08:59

2018 KPSS tedbirleri açıklandı

2018 KPSS tedbirleri açıklandı
Son Güncelleme :

31 Ekim 2018 - 23:42

Kocaeli Valiliği, KPSS-Önlisans sınavının gerçekleştirileceği 4 Kasım 2018 tarihinde herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için çeşitli tedbirler alındığını bildirdi

Valilikten yapılan yazılı açıklamada;

 

4 Kasım 2018 tarihinde yapılacak olan 2018 (KPSS) Kamu Personel Seçme Sınavı (Önlisans) ile ilgili olarak ÖSYM Kocaeli Sınav Koordinasyon Kurulunca alınan tedbirler aşağıya çıkarılmıştır.

 

1) 4 Kasım 2018 tarihinde yapılacak olan 2018 KPPS (Önlisans) tarih ve saati

4 Kasım2018

Pazar

10.15

130 dk.

 

2) 4 Kasım 2018 tarihinde İlimiz genelinde yapılacak olan 2018 Kamu Personel Seçme Sınavı (Önlisans)’nın aday sayılarına ilişkin genel bilgiler

 

3) 4 Kasım 2018 tarihinde İlimiz genelinde yapılacak olan 2018 Kamu Personel Seçme Sınavı (Önlisans)’nın bina sayılarına ilişkin genel bilgiler

 

4) 4 Kasım 2018 tarihinde İlimiz genelinde yapılacak olan 2018 Kamu Personel Seçme Sınavı (Önlisans)’nın engelli adayların binalarına ilişkin bilgiler

 

5) Sınavların yapıldığı binalara girişte adayların ve sınav görevlilerinin üzerleri emniyet görevlileri tarafından elle ve/veya dedektörle aranacak;

. Çanta, cüzdan, cep telefonu, her türlü saat, kablosuz iletişim sağlayan bluetooth vb.cihazlarla, kulaklık, kolye, küpe, yüzük (alyans hariç), bilezik, broş, anahtar, anahtarlık, metal para gibi metal içerikli eşyalarla(basit başörtü iğnesi ince metal tokalı kemer hariç); her türlü elektronik /mekanik cihazla ve çağrı cihazı, telsiz, fotoğraf makinesi vb. araçlarla, her türlü plastik ve güneş gözlüğü dâhil cam eşyayla (şeffaf/numaralı gözlük hariç) banka/kredi kartı, ulaşım kartı vb. kartlarla,

. Cep bilgisayarı, saat, sözlük işlevi olan elektronik aygıt, hesap makinası vb. her türlü bilgisayar özelliği bulunan cihazlarla,

. Her türlü kesici ve delici alet, ateşli silah ve benzeri teçhizatla,

. Kalem, silgi, kalemtraş, müsvedde kağıdı, defter, kitap, ders notu, sözlük, dergi, gazete, vb. yayınlar, pergel, açıölçer, cetvel, hesap makinası vb. araçlarla,

. Yiyecek, su hariç içecek vb. gıda maddeleriyle,

. İlaç, alçı, sargı bezi, koltuk değneği vb. sağlık malzemeleri ve araçlarla

sınav binalarına girmelerine kesinlikle müsaade edilmeyecektir.

Sınavın yapıldığı bina içerisinde sınav öncesinde, sınav sırasında veya sınavdan sonra bu araç gereç ve eşyaları taşıdığı tespit edilen adayın sınavı geçersiz sayılacaktır.

6) Adaylar sınavın yapılacağı binaya, sadece aday şifreleri ile internetten kendilerinin edinecekleri Sınava Giriş Belgesi ve Nüfus Cüzdanı/T.C. Kimlik Kartı/Geçici Kimlik Belgesi/Kimlik Kartı Talep Belgesi veya Süresi Geçerli Pasaportu/Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Kimlik Kartı/Pembe-Mavi Kart ile alınacaklardır. Nüfus cüzdanında adayın güncel bir fotoğrafı ve T.C. Kimlik Numarası bulunmalı, pasaportun süresi geçerli olmalıdır. Üzerinde adayın güncel bir fotoğrafı ve T.C. Kimlik Numarası bulunmayan nüfus cüzdanları ile geçerlilik süresi bitmiş pasaport kabul edilmeyecektir.

7) 22.10.2014 tarihli ve 6883 sayılı Geçici Koruma Yönetmeliği’nin 22. maddesi gereğince düzenlenen kimlik belgeleri; Uluslararası Koruma Başvuru Sahibi Kimlik Belgesi/Uluslararası Koruma Başvuru Sahibi Kayıt Belgesi/Geçici Koruma Kimlik Belgesi/Uluslararası Koruma Statü Sahibi Kimlik Belgesi sınava giriş için geçerli olan kimlik belgesi olarak kabul edilir.

8) Sınava giren adaylardan ilgili sınava ait Sınav Giriş Belgesi ve Nüfus Cüzdanı/T.C. Kimlik Kartı/Geçici Kimlik Belgesi/Kimlik Kartı Talep Belgesi/süresi geçerli pasaportu ya da 6. maddede yer alan Koruma Kimlik Belgeleri yanında olmayan adaylar kesinlikle sınav binalarına alınmayacaktır.

 

9) 4 Kasım 2018 Pazar günü 07.00 ile 10.00 saatleri arasında Nüfus Cüzdanını veya T.C. Kimlik Kartını kaybeden ve yeniden çıkarmak isteyen adaylar için aşağıda adresi verilen İzmit Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü açık tutulacak ve “2018 KPSS (Ön lisans) Sınava Giriş Belgesi” ile iki fotoğrafını yanında getiren adaylara yeni kart düzenleninceye kadar geçerli olacak “Geçici Kimlik Belgesi” verilecektir.

 

10) Sınav Giriş Belgesi yanlarında olmayan adaylar ilgili belgelerini sınav günlerinde Kocaeli Üniversitesi Anıtpark Yerleşkesi ÖSYM Bürosundan ve Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Yerleşkesi Fen Edebiyat Fakültesi Dekanlık Binası Giriş Kat Z13 numaralı odadan alabileceklerdir.

11) Sınav için gerekli olan iki adet kurşun kalem, silgi, kalemtıraş ve peçete ÖSYM tarafından her bir aday için temin edilecektir. Adaylar sınava şeffaf pet şişe içinde su getirebileceklerdir.

12) Sınav başladıktan sonra ilk 100 dakikalık zaman geçmeden ve son 15 dakika içerisinde adaylar sınav salonundan dışarıya çıkarılmayacaklardır.

13) Bina girişinde yığılmaya yol açılmaması için adayların çanta ve benzeri eşyalarını sınava girecekleri binalara getirmemeleri, sınava metal aksesuar içermeyen sade bir kıyafetle gelmeleri, sınavdan en az bir saat önce sınav yapılacak bina önünde bulunmaları, sınav salonlarına zamanında alınabilmeleri açısından son derece önemlidir.

14) Sınavın yapıldığı her salona en az bir adet duvar saati ÖSYM tarafından temin edilecektir.

15) Sınav başladıktan sonra adaylar tuvalet ihtiyacı için sınav salonundan dışarıya çıkarılmayacaktır. Sınav salonundan dışarıya çıkan aday kesinlikle sınav salonuna geri alınmayacaktır. Adayların sınavdan çıkabilecekleri süreler dışında sınav salonundan ayrılan aday, bu süre doluncaya kadar sınav binası içerisinde bekletilecektir.

16) Sınavın güven ve huzur içerisinde gerçekleşmesini sağlamak amacıyla; sınav yapılacak binaların yakınında kurulacak pazarlarda ilgili belediyeler tarafından gürültünün ve sesli satışın önlenmesi ve pazar girişlerine gürültü yapılmaması ve sessiz olunması hususunda afiş ve tabelaların asılması sağlanacaktır. Araçların klakson çalmalarına, araç konvoyları oluşturulmasına ve inşaat-yol çalışması yapılmasına izin verilmeyecek ve bu konuda ilgili kurumlar tarafından gerekli tedbirler alınacaktır.

Tüm adaylara üstün başarılar dileriz.

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur.

YORUM YAP