“16 Haziran 2019 tarihinde 21.00’den itibaren televizyon izlemeyeceğim” « İzmit Pusula Gazetesi

15 Nisan 2024 - 18:23

“16 Haziran 2019 tarihinde 21.00’den itibaren televizyon izlemeyeceğim”

Miliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli gündemdeki çeşitli olaylara ilişkin görüşlerini Twitter’da bir dizi mesajla paylaştı.

“16 Haziran 2019 tarihinde 21.00’den itibaren televizyon izlemeyeceğim”
Son Güncelleme :

10 Haziran 2019 - 22:43

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayları Ekrem İmamoğlu ile Binali Yıldırım’ın 16 Haziran’da İsmail Küçükkaya moderatörlüğünde yapacakları canlı yayın programına ilişkin olarak “16 Haziran 2019 tarihinde 21.00’den itibaren televizyon izlemeyeceğim” dedi.

Küçükkaya’nın “tarafsız ve samimi olmadığını” belirten Bahçeli, “Hangi vasıflarından dolayı böylesi önemli bir program için tercih edildiğini anlayabilmiş değilim” ifadelerini kullandı.

Bahçeli, “Bu şahsın Cumhur İttifakı ve MHP’ye husumet besleyen tavrı açıktır, bilinmektedir. Tarafsız değildir, samimi değildir, yeterli hiç değildir. Kaldı ki, FOX TV’nin yayın çizgisi de bulanık ve sorunludur.” diye devam etti.

Bir başka mesajında Bahçeli “Türkiye’de Kürdistan ve Lazistan yoktur.Bundan sonra da olamayacaktır.Olması yönünde heveslenenler varsa karşılarında daima Milliyetçi-Ülkücü Hareketi bulacaklardır.Sözümüzden dönmedik,sevdamızdan ödün vermedik,özümüzün öğütülmesine müsaade etmedik.Dünden bugüne duruşumuz aynıdır” ifadelerini kullandı.

Güney Kıbrıs’ın Fatih sondaj gemisi çalışanları ve Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) ile işbirliği yapan yabancı şirketlerin yetkilileri hakkında tutuklama emri çıkardığı yönündeki haberlere ilişkin olarak Bahçeli şunları söyledi:

“Doğu Akdeniz’de açıkça Türkiye’ye tuzak kurulmakta, kuyusu kazılmakta,egemenlik haklarına kast edilmektedir. Rum Yönetiminin, Fatih Sondaj Gemimizin çalışanları ve TPAO ile işbirliği yapan yabancı şirketlerin yöneticileri hakkında tutuklama kararı çıkarması hukuksuzdur, kepazeliktir”

İzlanda’yla oynayacağı maç için bu ülkeye giden A Milli Futbol Takımı’nın, Keflavik Havalimanı’nda maruz kaldığı muamele ile ilgili olarak ise Bahçeli, “İzlanda’nın tahammülsüzlüğü ve saygısızlığı elbette not edilmiştir. A Milli Futbol Takımımızın bu ülkeye girişi esnasında uzun süre pasaport kontrol kuyruğunda bekletilmesi,eşyalarının teferruatlı aranması, futbolcularımıza yönelik saldırgan tavırlar tam bir kabalık ve komplodur.” dedi.

YORUM YAP