Yeni nesil trafik lambalarının maliyeti ne? « İzmit Pusula Gazetesi

3 Aralık 2023 - 09:43

Yeni nesil trafik lambalarının maliyeti ne?

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, trafik görüş ve duruş mesafelerinde yaşanan zaafiyetin iyileştirilmesi amacıyla pilot bölgelerde LED ışıklı trafik lambaları kurdu.

Yeni nesil trafik lambalarının maliyeti ne?
Son Güncelleme :

10 Ocak 2019 - 12:08

LEDLİ YENİ NESİL TRAFİK LAMABALARI

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, ulaşım hizmetlerinin yol güvenliği ağı unsuru olan sinyalizasyon sistemlerinde yeniliğe gitti. Trafik görüş ve duruş mesafelerinde yaşanan zafiyetin iyileştirilmesi amacıyla Ulaşım Daire Başkanlığı Trafik Hizmetleri Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından pilot bölgeler belirlendi. Belirlenen bölgelere yeni nesil LED ışıklı trafik lambaları yapıldı.

3 PİLOT BÖLGEDE LAMBALAR DEVREDE

Ekipler ilk etapta pilot bölge olarak belirlenen Salim Dervişoğlu Caddesi, Sahil otoparkı çıkış kavşağına, 15 Temmuz Milli İrade Meydanı Tramvay kesişim kavşağına, Kuzey Yan yol Asayiş Şube Tramvay Kesişim Kavşağına LED lambalı trafik lambaları kurdu. Model uygulama olarak imal edilen lambalar tamamlanarak devreye alındı.

MALİYETLERİ NE?

Üç pilot bölgeye kurulumu gerçekleştirilen led lambalı trafik ışıklarının ne kadar gerekli olduğunu merak etmemek elde değil.

Gerekli olup olmamasının yanında ilk etapta üç pilot bölgeye yerleştirilen trafik ışıklarının ne kadara mal edildiği de ilerleyen günlerde kamuoyunun merakla soracağı sorularının içerisinde.

Zira ilk etapta üç pilot bölgede uygulamaya konulan trafik ışıklarının kısa bir süre sonra Kocaeli genelinde kullanılmasının düşünüldüğü aşikar.

 

YORUM YAP