Uyuşturucuyu giysilere emdirmişler « İzmit Pusula Gazetesi

4 Mart 2024 - 17:29

Uyuşturucuyu giysilere emdirmişler

Gümrük Muhafaza Ekipleri Denizli’de Giysilere Emdirilmiş ve Elyaf Yorgana Gizlenmiş Uyuşturucu Ele Geçirdi
Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekiplerince Denizli Çardak Havalimanında gerçekleştirilen operasyonda, valiz içerisindeki 29 parça giysiye emdirilmiş sıvı halde metanfetamin ile yorgan elyafları içerisine gizlenmiş 7 plaka metanfetamin ele geçirildi.

Uyuşturucuyu giysilere emdirmişler
Son Güncelleme :

24 Şubat 2021 - 4:33

Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekiplerince Denizli Çardak Havalimanında gerçekleştirilen operasyonda, valiz içerisindeki 29 parça giysiye emdirilmiş sıvı halde metanetimin ile yorgan elyafları içerisine gizlenmiş 7 plaka metanfetamin ele geçirildi.

İzmir Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü sorumluluk bölgesindeki Denizli Çardak Havalimanına gelen yolculara ilişkin yapılan analizde, İran’dan gelen bir yolcu riskli olarak değerlendirildi. Uyuşturucu kuryesi olabileceğinden şüphelenilen yolcuyu taşıyan uçak havalimanına iniş yapar yapmaz gerekli tedbirler alındı.

Yolcunun valizleri uçaktan indirildiği sırada narkotik detektör köpeklerle kontrol edildi. Köpeklerin valizlere aşırı tepki vermesi üzerine içerisinde uyuşturucu olduğu düşünülen valiz kontrollü bir şekilde yolcu salonundaki bantlara gönderilerek yolcunun valizleri teslim alması beklendi.

Yolcunun valizi teslim aldığı sırada operasyon için harekete geçen Gümrük Muhafaza ekipleri şüpheli yolcuyu durdurarak beraberindeki valizlere el koydu. Valizlerin içerisindeki 29 parça giysinin ıslak ve nemli olmasından şüphelenen Gümrük Muhafaza ekipleri, giysilerdeki sıvıdan süprüntü yöntemi ile numune aldı. Alınan numunenin uyuşturucu test cihazı ile yapılan analizinde metanetimin cinsi uyuşturucu olduğu tespit edildi.

Öte yandan kuryenin beraberindeki elyaf yorganı taşıyan şeffaf kılıf açıldığında bu kılıf içerisindeki elyafın da uyuşturucu taşımak için özel olarak tasarlandığı, içerisinde 7 adet metanetimin plakası gizlendiği saptandı.

Yorgan içerisinde ele geçirilen uyuşturucun yapılan tartım sonrasında 1 kilogram 584 gram olduğu tespit edilirken giysilere emdirilmiş sıvı haldeki uyuşturucunun miktarının ise kriminal laboratuvarda yapılacak işlemlerden sonra belirleneceği bildirildi.

Olaya ilişkin yürütülen soruşturmaya Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı nezdinde devam ediliyor.

YORUM YAP