Ünlü: MHP görevini yerine getirmiştir « İzmit Pusula Gazetesi

18 Haziran 2024 - 02:42

Ünlü: MHP görevini yerine getirmiştir

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, “MHP yönetiminden hiç kimse o öyle oldu ya da bu böyle oldu gibi gereksiz tartışmalara girmeyecektir. MHP üzerine düşen görevi yerine getirmiştir” dedi

Ünlü: MHP görevini yerine getirmiştir
Son Güncelleme :

02 Nisan 2019 - 20:20

Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) İl Başkanı Aydın Ünlü yerel seçimler sonrası partisinin il binasında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Ünlü açıklamasında, “Bildiğiniz gibi 31 Mart yerel seçimleri sonuçlandı. Demokrasiye inanan bir siyasi partiyiz. Seçimleri Kocaeli halkı vakur bir şekilde karşıladığı için ben burada emeği geçen herkese, Sayın Valimize, seçim kuruluna ve kolluk kuvvetlerimize teşekkür ediyorum. Kazanan Türk milletidir. Kazanan Cumhur İttifakı’dır “ diye konuştu.

 

KANDİL’E ATILAN BİR TOKATTIR

“Yüzde 52 bandında beklenen sonuç yine yüzde 52 ile sonuçlanmıştır” diyen Ünlü sözlerini, “Kocaeli geneline baktığımızda 55,5 oyu burada Cumhur İttifakı’nın başarısıdır. Bizim bakacağımız nokta 2023 vizyonuna giderken Kocaeli’nin verdiği destektir. Bu başarı Pensilvanya’ya, Kandil’e atılan bir tokattır. Anlam ifade eden bir mücadeledir” şeklinde sürdürdü.

 

ÜZERİMİZE DÜŞEN DERSİ ALDIK

İzmit için kazandım derken kaybederler diyen Ünlü, “İzmit’te Belediyeyi zillet ittifakı kazandı. Vatandaş bir mesaj vermiştir. Bu mesajı CHP de, MHP de AK Parti de almalıdır. Biz üzerimize düşen mesajı aldık. Biz MHP olarak üzerimize düşen dersi aldık. Siyaset zordur. CHP İzmit’i kazanmıştır ama bazen insanlar kazandım derken, kaybederler. Kapalı kapılar ardında verilen sözler, insanların ayağına dolaşmaya başladığında o zaman anlaşılacaktır” diye konuştu.

 

MHP KİLİT BİR PARTİDİR

“Biz ne esnafımızın ne de işçimizin hakkını yediririz” diyen Ünlü, “MHP meclis üyeleriyle kilit bir siyasi partidir. Uzlaşmacı bir şekilde hedef tamamen İzmit’e ve İzmitliye hizmet etmekse herkes buyursun önümüzde 4 buçuk yıl vardır. MHP yönetiminden hiç kimse o öyle oldu ya da bu böyle oldu gibi gereksiz tartışmalara girmeyecektir. MHP üzerine düşen görevi yerine getirmiştir” ifadelerini kullandı.

 

MHP ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEKTİR

Ünlü sözlerinin sonunda, “Önümüzdeki günlerde seçim sonuçlarının kesinleşmesiyle bir değerlendirme toplantısı yapacağız. Muhtemelen Cumartesi sabahı seçilmiş 27 tane meclis üyemiz ile bir değerlendirme toplantısı yapacağız. Hangi siyasi partilerde hangi dalgalanmalar olur bilemem. Ama MHP durmadan çalışmaya devam edecektir. Cumhur İttifakı’nın ne olduğunu neler yaptığını önümüzdeki günlerde herkes görecektir” dedi.

YORUM YAP