UlaşımPark’tan yüzde 45 zam ve ikramiye « İzmit Pusula Gazetesi

14 Nisan 2024 - 11:22

UlaşımPark’tan yüzde 45 zam ve ikramiye

Ulaşımpark A.Ş.’ de çalışan 785 işçiyi ilgilendiren 1. Toplu iş sözleşmesi imzalandı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın ile Türk-iş Genel Başkanı Ergün Atalay arasında imzalanan toplu iş sözleşmesine UlaşımPark A.Ş.’ de görev alan çalışanlar ve aileleri yoğun katılım gösterdi.

UlaşımPark’tan yüzde 45 zam ve ikramiye
Son Güncelleme :

29 Mayıs 2019 - 15:25

785 İŞÇİYİ KAPSIYOR
Türk-İş konfederasyonuna bağlı Demiryol-İş işçi sendikası ve Yerelsen Yerel Yönetimler Kamu İşverenleri Sendikası arasında 14 Ocak 2019 tarihinde görüşmelerine başlanan Ulaşımpark A.Ş. işçi personeline yönelik toplu iş sözleşmesi görüşmeleri anlaşmayla sonuçlandı.1 Ocak 2019 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere 2 yıllığına anlaşmaya varıldı. Toplu iş sözleşmesi UlaşımPark A.Ş.’ de çalışan 785 işçiyi kapsamakta.

 

İLK YIL YÜZDE 45 ARTIŞ VE SOSYAL PAKET
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden UlaşımPark A.Ş. ‘de çalışan işçilere ilk yıl yüzde 45 2. Yıl yüzde 12 oranında zam yapıldı. Ayrıca Ulasimpark A.Ş. çalışanlarına bir maaş ikramiye, her ay yakacak yardımı, her ay 3 çocuğa kadar çocuk yardımı, her yıl eylül ayında ilk okul, lise ve üniversitede okuyan çocuklar için eğitim yardımı ve isçinin kıdemine göre her bir yıl için emek zammı sosyal paket olarak verilmiştir.

YORUM YAP