“Türkiye Filistin meselesinde ki önemli rolünü Mısır’a kaptırdı” « İzmit Pusula Gazetesi

20 Mayıs 2024 - 11:46

“Türkiye Filistin meselesinde ki önemli rolünü Mısır’a kaptırdı”

“Türkiye Filistin meselesinde ki önemli rolünü Mısır’a kaptırdı”
Son Güncelleme :

15 Kasım 2018 - 1:20

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Gazze’de yaşanan insanlık dramına dikkati çekerek, Türkiye’nin Filistin meselesindeki önemli rolünü Mısır’a kaptırdığını, bölgedeki etkinliği bakımından bu durumun Türkiye’nin güç kaybına neden olduğunu savunarak, “Filistin meselesi, Türkiye için, milletimiz için kıymetli, önemlidir. Bir Filistinlinin canı yandığında Türkiye’nin de canı acımaktadır. Hükümeti bu konuda bundan sonraki süreçte daha dikkatli, tutarlı, duyarlı olmaya daveti görev sayıyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetine ilişkin ses kayıtlarının bütün dünyaya dinletildiğini ancak bu tapelerin, sadece milletin iradesinin tecelli ettiği Meclis’ten saklandığını ileri süren Altay, şöyle devam etti: 

“Eğer hükümetten bir bakan bizi izliyorsa ve bunu kendilerine yakıştırıyorlarsa söyleyecek sözümüz yok. Ama Türkiye’nin aziz milletimizin egemenlik hakkını hükümet değil, TBMM kullanmaktadır. Bu hak, Meclis’e aittir. Meclis’in bilmediği, dünyanın bildiği ne varsa hükümet, bir an önce, hiç gecikmeden Meclis’e ve aziz milletimize saygının da gereği olarak bize burada, gerekirse kapalı oturumda, bilgi vermek zorundadır. Hükümeti, TBMM’ye karşı yaptığı bu saygısızlıktan dolayı kınayarak, bir an önce Meclis’i bilgilendirmeye davet ediyorum.”

YORUM YAP