Türk Milleti, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Özlemle Anıyor « İzmit Pusula Gazetesi

8 Aralık 2023 - 23:32

Türk Milleti, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Özlemle Anıyor

Türk Milleti, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Özlemle Anıyor
Son Güncelleme :

09 Kasım 2023 - 22:54

Türk milleti, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 85. yılında büyük bir saygı, minnet ve özlemle anıyor. Atatürk, vatanımızın işgal altında olduğu karanlık günlerde umudunu asla kaybetmeyen, milletine daima umut aşılayan bir lider olarak hafızalarda yerini koruyor.

Cumhuriyetimizin temellerini atan, bağımsızlık ve modernleşme yolunda öncülük eden Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, açtığı yolda gösterdiği amaca hiç durmadan yürüyeceğimize dair ilkokul sıralarında ant içtiğimiz bir lider olarak hatırlanıyor. Millet olarak, Cumhuriyetimize ve Atatürk’ün ilkelerine olan bağlılığımızı her daim sürdürdük ve sürdüreceğiz.

Bugün, Türk milleti olarak bir araya gelerek, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmet ve minnetle anıyor, onun bize miras bıraktığı değerlere sahip çıkmaya devam ediyoruz. Atatürk’ün önderliğinde kazanılan bağımsızlık ve cumhuriyet sevincini yüreğimizde yaşatarak, ülkemizi daha aydınlık yarınlara taşıma kararlılığımızı sürdürüyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anma gününde, tüm Türk milleti olarak birlik ve beraberlik içinde, Cumhuriyetimizi ve milli değerlerimizi koruma azmimizi bir kez daha yineliyoruz.

Ne Mutlu Türk’üm Diyene!

YORUM YAP