“Trump” işte… « İzmit Pusula Gazetesi

31 Mart 2023 - 14:58

“Trump” işte…

Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıdığını duyuran ve büyük tepki çeken ABD Başkanı Trump durmak bilmiyor. Trump, Davos’ta konuştu. Ortadoğu’ya barış getirmek için çalıştığını ifade ederken, “Eğer İsrail’le barış yapmazlarsa para yardımını keseriz” dedi.

“Trump” işte…
Son Güncelleme :

25 Ocak 2018 - 20:20

Barış böyle olmaz… ABD Başkanı Trump, Davos’ta açıklamalar yaptı. İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile yaptığı toplantıdan sonra soruları yanıtlayan Trump açıklamalarda bulundu.

Trump, Filistin’in İsrail’le barışa yanaşmaması durumunda maddi yardımı askıya alacağını söyledi. Trump, ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence’in İsrail temaslarında Filistinliler’in kendisiyle görüşmek istememesinden rahatsız olduğunu söyleyen Trump, “Başkan Yardımıcımızla görüşmeyi kabul etmeyerek bize saygısızlık yaptılar” dedi.

Trump, “Buna rağmen biz onlara yüzlerce milyon dolarlık yardım ve destek sağlıyoruz, muazzam rakamlar, kimsenin anlayamadığı paralardan bahsediyoruz. Bu para masada fakat eğer onlar oturup barış müzakeresi yapmazsa bu para onlara gitmeyecek” dedi.

YORUM YAP