Toplantıyı hangi siyasi provake etti? « İzmit Pusula Gazetesi

3 Aralık 2023 - 10:36

Toplantıyı hangi siyasi provake etti?

Toplantıyı hangi siyasi provake etti?
Son Güncelleme :

01 Mart 2019 - 9:26

İzmit Belediyesi ve Kocaeli Pazarcılar Odası iş birliğinde düzenlenen program kapsamında Perşembe Pazarı esnafıyla bir buluşma gerçekleştirildi.

Sabah saatlerinde gerçekleştirilen programa AK Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, AK Parti Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Kocaeli Pazarcılar Odası Başkanı Ahmet Serim, AK Parti İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz, İlçe Kadın Kolları Başkanı Betül Yazıcı, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Aykut Çağlayan, pazarcı esnafı ve vatandaşlar katıldı.

Pazar alanında bir pazarcı esnafı tarafından pazar alanında ki yerlerin dağıtımında adil davranılmadığı iddiasıyla İzmit Belediye Başkanı Doğan’a tepki gösterildi. Tepkinin büyümemesi için Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın araya girdi ve ortamı sakinleştirdi.

Sonrasında İzmit Belediye Başkanı Nevzat doğan bir açıklama yaptı. Açıklamada “Burada şunu da göz ardı etmemek lazım. Bundan önce pazarcıların bulunduğu en iyi yer burada ki herhangi bir yerle eş değerdir. Pazarcımız her yönden kazanmıştır. Adaletli bir şekilde olması için kura yöntemi kullanılmıştır. Alınan bilgilere göre % 95 memnuniyet oranı ortaya çıkmıştır. Zaman zaman bazı sesler yükselebilir. Hele seçim dönemi olunca bunlar daha manidardır. Siyaseten yönlendirilmiş kişilerin toplantıları provoke etme gibi durumları olabilir bunlar normaldir” ifadelerinde bulundu.

***

Doğan’ın Pazarcılarla yapılan toplantıda ki konuşmasının tam metni aşağıda ki gibi…

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan “İzmit Belediyesi olarak 10 yıl önce göreve başladığımızda tek bir kapalı pazarımız yoktu. Bugüne kadar 11 kapalı pazar alanı yaptık.  İçerisinde köylü pazarı, hayvan pazarı ve üniversiteli pazarı dahil olmak üzere birbirinden güzel pazar alanlarımız oldu. Bu 11 pazarın yapılması kolay olmadı. 50 milyon liranın üzerinden harcama yapıldı. Pazarcımızdan bir kuruş para alınmadı. En son yapılan pazar alanımız Doğukışla’da kentin merkezinde yapıldı ve şimdide hizmet veriyor. Bu anlamda ben çok mutlu ve gururluyum” şeklinde konuştu.

Başkan Doğan “Bin beş yüz kişilik pazarcı esnafı bu pazara taşındı. Belki de Türkiye’nin en büyük pazar taşınması oldu. Evini taşıyan bir insan bile yatağının yerini yadırgayabilir. Bin beş yüz kişilik bir pazarda belli sayıdaki arkadaşlarımız yerlerini yadırgayabilir. Ben buradan iddia ediyorum 1 kişiye bile haksızlık yapılmamıştır. Pazarcılar Odamız ve bizim arkadaşlarımızla bir yıldır çalışıyoruz. Bir kişinin şüphesi olsa bile çağırıp görüşüyoruz” dedi.

Konuşmalarına devam eden Başkan Doğan “Burada şunu da göz ardı etmemek lazım. Bundan önce pazarcıların bulunduğu en iyi yer burada ki herhangi bir yerle eş değerdir. Pazarcımız her yönden kazanmıştır. Adaletli bir şekilde olması için kura yöntemi kullanılmıştır. Alınan bilgilere göre % 95 memnuniyet oranı ortaya çıkmıştır. Zaman zaman bazı sesler yükselebilir. Hele seçim dönemi olunca bunlar daha manidardır. Siyaseten yönlendirilmiş kişilerin toplantıları provoke etme gibi durumları olabilir bunlar normaldir” ifadelerinde bulundu.

Başkan Doğan son olarak “Biz şunu söyleyebiliriz. İzmit Belediyesi olarak 10 yıl içerisinde Pazarcılar Odamızla birlikte yaptığımız çalışmalar sonucu pazarcılar adeta çağ atlamıştır. Sadece bir değil bir kaç çağ atlamıştır. Bütün pazarcılarımız kazanmıştır. Hem sağlıkları, hem işleri hem de pazar yerlerinin değeri açısından kazanmıştır” şeklinde konuştu.

YORUM YAP