Taksi şoförü müşteriyi gasp etti « İzmit Pusula Gazetesi

10 Aralık 2023 - 01:27

Taksi şoförü müşteriyi gasp etti

Taksi şoförü müşteriyi gasp etti
Son Güncelleme :

10 Eylül 2019 - 14:36

Gebze’de ticari taksiye aldığı yabancı uyruklu şahsı arkadaşı ile birlikte gasp ettiği öne sürülen taksi şoförü ve olan arkadaşı polis ekiplerince yakalanarak gözaltına alındı

Edinilen bilgi ve iddialara göre 2 Eylül 2019 günü gece saat 00:30 sularında, Irak uyruklu L.A.A.A.L isimli şahıs, İstanbul Yeni Havalimanında uçaktan indi. Ardından hava alanında bir taksici ile kendisini bin 400 lira karşılığı Sakarya’ya götürmesi konusunda anlaştı. Taksici yolcuyu aldıktan sonra yanına bir arkadaşını daha alarak Sakarya’ya doğru yola çıktı. Otobana girmeyen araç Gebze İlçesi Şekerpınar’a geldiğinde şoför taksiyi tenha bir noktaya çekti. Ardından yanına aldığı arkadaşı ile Irak Uyruklu L.A.A.A.L isimli şahıs bıçakla tehdit etti. Şahısın üzerinde bulunan 7 bin Irak Dinarı, bin 500 dolar ile 570 Türk Lirasını alan şahıslar, daha sonra kendisini indirerek olay yerinden kaçtı.

 

CEZAEVİNDE YATIYORMUŞ

Olayın ardından çevreden yardım isteyen ve polise ihbarda bulunan Irak Uyruklu L.A.A.A.L. isimli şahıs, ifadesini verdikten sonra şikayetçi oldu. Kocaeli İl Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet ve Gasp Büro Ekipleri, şahısların tespiti ve yakalanması amacıyla geniş çaplı soruşturma başlattı. Yapılan soruşturma ve incelemelerde olaya karışan taksi ve taksi şoförü F.Ş(35)  ile yanına aldığı S.K(34) isimli arkadaşı tespit edildi. Polis şahısların yakalanması amacıyla soruşturmasını sürdürürken S.K isimli şahısın yağma suçundan Silivri Açık Cezaevinde yattığını, olay gününden bir kaç gün önce cezaevinden izinli çıktığını ve gasp olayının olduğu sabah izinin bitmesi nedeniyle cezaevine teslim olduğunu belirledi.

 

ADLİYEYE SEVK EDİLDİ
Diğer şüpheli taksici F.Ş. ise İstanbul Fatih İlçesinde yakalanarak gözaltına alındı. Kısa bir süre önce Kocaeli İl Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet ve Gasp Büro Amirliği tarafından benzer bir yöntemi kullanarak yurt dışından gelen yabancı uyruklu şahısları gasp eden İranlı çeteyi örnek aldıkları tahmin edilen şahıslardan cezaevinde olan S.K’nın evrakları ikmalen gönderilirken ifadesinde suçlamaları kabul etmeyen ve vatandaşın kendisinin orada inmek istediğini, üzerinde de bulunan 450 lirayı da kendilerine taksi parası için verdiğini ileri süren F.Ş ise mevcutlu olarak Gebze Adliyesine sevk edildi.  Ayrıca her iki şüphelinin de benzer suçlardan kayıtları bulunduğu öğrenildi.

YORUM YAP