“Sürgün şehitlerimizi rahmetle yad ediyorum.” « İzmit Pusula Gazetesi

11 Aralık 2023 - 04:07

“Sürgün şehitlerimizi rahmetle yad ediyorum.”

“Sürgün şehitlerimizi rahmetle yad ediyorum.”
Son Güncelleme :

22 Mayıs 2019 - 9:55

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, “Bugün 155. yılını yaşadığımız ve 21 Mayıs 1864 yılında ana vatanlarından sürgün edilen Çerkez halkının acısını en derin şekilde paylaşıyor, sürgün şehitlerimizi rahmetle yad ediyorum.” diye konuştu.

19 Mayıs 1919’un 100. yıl dönümü olduğunu hatırlatan Akbaşoğlu, “Biz nasıl ki yüz yıl önce dedelerimizin milli beraberlik ruhuyla emperyalistlere karşı bir olarak, iri olarak, diri olarak, hep birlikte Türkiye olarak karşı geldiklerini ve yurdumuzdan bu emperyalistleri kovduklarını anıyorsak aynı ruh ve manayla 23 Nisan’a, 19 Mayıs’a, 29 Ekim’e bugün de birlik ve beraberlik içerisinde tam bağımsızlığı, ekonomik istiklal mücadelemizi, devlet-millet kaynaşmasıyla hep birlikte tam bir kararlılıkla verdiğimizi ve vereceğimizi ifade etmek isterim.” dedi.

Akbaşoğlu, AA Muhabiri Nişancı’yı arama çalışmalarında şehit düşen iki askere Allah’tan rahmet dileyerek, bu konuyla ilgili adli ve idari tahkikatların başlatıldığını, bunların derinlemesine devam edeceğini söyledi.

YORUM YAP