Suat Yetik’ten MHP İzmit Belediye Meclis Üyeliği için başvuru « İzmit Pusula Gazetesi

22 Haziran 2024 - 03:11

Suat Yetik’ten MHP İzmit Belediye Meclis Üyeliği için başvuru

Dün akşam MHP İzmit İlçe teşkilatında yine hareketli saatler yaşandı. MHP’nin Malta Mahalle başkanlığı görevini başarı ile yürütmekte olan Suat Yetik MHP İzmit İlçe başkanlığında düzenlenen törenle resmi başvurusunu MHP İzmit İlçe Başkanı Ahmet Yalçınöz’e elden yaptı

Suat Yetik’ten MHP İzmit Belediye Meclis Üyeliği için başvuru
Son Güncelleme :

09 Aralık 2018 - 16:00

Törene MHP İzmit siyasetinin önde gelen isimleri ve diğer belediye meclis üyesi adayları özel ilgi gösterdi. MHP İzmit İlçe Başkan vekili Mahir Demirayak, MHP İzmit İlçe Başkan yardımcıları Av.Serdar Semih Türeyen, Nurdoğan Erkul ve Ramazan Eryılmaz ve MHP İzmit Belediye Meclis üyesi aday adayı Aydın Akgül törene katılan bazı isimlerdi.

İzmit Belediye Meclis Üyesi aday adayı Suat Yetik yaptığı kısa konuşmada şunları söyledi: “ Uzun yıllar çeşitli kademelerde hizmet etmekten onur duyduğum MHP teşkilatında yeni bir heyecanla üretken belediyecilik anlayışını hakim kılmak için belediye meclis üyeliğine aday olmaya karar verdim. Aday olup seçilirsem “Rant odaklı değil, Hak odaklı belediyecilik” için çalışacağıma söz veriyorum. Bu makamlar etiket ve statü peşinde koşanlar yerine yürekten Türk halkı için çalışmak ve üretmek isteyen insanlarla doldurulmalıdır. Beni bu adaylık sürecimde destekleyen ve cesaretlendiren başta ilçe başkanım Ahmet Yalçınöz olmak üzere tüm MHP İzmit İlçe teşkilatına teşekkür ederim.”

 

MHP İzmit İlçe başkanı Ahmet Yalçınöz ise başvuruyu aldığı esnada şu açıklamada bulundu. “Suat Yetik kardeşimiz Malta Mahallesinde teşkilatımızın bayrağını en güzel şekilde sallayan örnek mahalle başkanlarımdan biridir. Belediye meclis üyeliği adaylığını destekliyorum. Zaten şu ana kadar yapmış oldukları, dava için yüreğini ortaya koymuş olması da yapacaklarının da teminatıdır. Allah yolunu açık etsin. Hayırlı olsun.”

 

Suat Yetik kimdir? 
1977 Ardahan Göle ilçesi doğumlu olup, Kars nüfusuna kayıtlı olan Suat Yetik evli ve iki çocuk babasıdır.
Lise mezunu olan Yetik 18 yıldır Kocaeli merkezli bir gümrük müşavirlik şirketinde ithalat-ihracat uzmanı olarak çalışmaktadır. 20 yıldır MHP teşkilatında çeşitli görevlerde bulunan tecrübeli siyasetçi hali hazırda MHP İzmit Malta Mahalle başkanlığı görevini sürdürmektedir.

YORUM YAP