Sporla Sağlıklı Yaşam İçin Başiskele´ye Gelin « İzmit Pusula Gazetesi

19 Nisan 2024 - 12:48

Sporla Sağlıklı Yaşam İçin Başiskele´ye Gelin

Sporla Sağlıklı Yaşam İçin Başiskele´ye Gelin
Son Güncelleme :

25 Aralık 2017 - 21:02

Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, hizmete açmış olduğu bayan spor merkezleri ile bayanların sağlıklı yaşamlarını destekleyen projelerini kente kazandırmaya devam ediyor.

Hayme Hatun Bayan Spor merkezinin hizmete açılması ve kapasitesinin üstünde kayıtlar alması ile Nene Hatun Bayan Spor merkezi, Vezirçiftliği Semt Konağı Bayan Spor merkezi, Şehit Engin Özkaradeniz Semt Konağı Bayan spor merkezi ile bayanların sporla sağlıklı yaşamlarını destekliyor. Aynı zamanda Başkan Ayaz, gençleri de unutmadı ve Öncü Gençlik Merkezi, Diriliş Fetih Gençlik Merkezi, Vezirçiftliği Gençlik Merkezi, Bahçecik Sosyal Yaşam Merkezi olmak üzere de gençlere ücretsiz spor merkezi hizmeti veriyor.

Güçlü Kadınlar, Güçlü Başiskele diyerek kentte tüm kadınları spora davet eden Başkan Ayaz, bayan spor merkezlerinde uzman eğitmenler ve diyetisyenler eşliğinde sağlıklı yaşam için spor yapmalarını teşvik ediyor. Bu bayan spor merkezleri hem kadınların obezite problemlerine çözüm sağlanmış olurken, hem de bayanların sosyalleşmelerine olanak sağlıyor. Başkan Ayaz aynı zamanda bu bayanlar ile belirli periyotlarda kahvaltı, yemek organizasyonlarında bir araya gelerek onların talep, istek ve önerilerini dinliyor. Spor merkezi çalışanları da Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde kültür gezileri düzenleyerek bayanların spor teşviki tam olarak sağlanmış oluyor.

Gençlik ve spor merkezleri kapsamında gençliğin sosyal dönüşümüne hizmet eden Başkan Ayaz aynı zamanda bu spor merkezlerini kahvehanelerin dönüşümü olarak hayata geçiriyor. Kentte kahvehanelerin olduğu ve mahallelinin bu kahvehanelerden şikayet ettiği alanları son derece modern gençlik ve spor merkezlerine dönüştürüyor.

Bu kapsamda Nene Hatun bayan spor merkezlerinde 550 kayıt, Hayme Hatun Bayan Spor merkezinde 2059 kayıt, Vezirçiftliği Gençlik Spor Merkezinde 260 kayıt, Bahçecik Sosyal Yaşam Gençlik ve Spor merkezinde 300 kayıt, Diriliş Fetih, Gençlik ve Spor Merkezinde 240 kayıt mevcut. Yani toplamda 3409 kişi şu anda sağlıklı yaşam için spor merkezlerinden faydalanıyor.

YORUM YAP